Z jakiej przyczyny warto pić zieloną herbatę i jakie akcesoria do herbaty powinno się posiadać?

Zielona herbata posiada idealne właściwości, w związku z tym dzisiaj uważana jest za jedną z lepszych oraz zdrowszych herbat na świecie. Ponadto zielona herbata zachwyca swoim aromatem oraz znakomitym smakiem. Miłośnicy herbat niewątpliwie nie winni pomijać popijania zielonej herbaty.

filiżanka herbaty
Autor: Christian Bär
Źródło: http://www.flickr.com
Liście zielonej herbaty nie są podrzucane fermentacji, w związku z tym zachowują o wiele więcej witamin i wartościowych składników, niż inne typy herbat. Zielona herbata bogata jest w aminokwasy, lipidy, a także spore witaminy – A, B, C, E, co więcej zawiera takie mikroelementy, jak na przykład wapń, cynk, potas czy fluor. Herbata zielona ma też bardzo silne przeciwutleniacze, które zmniejszają niebezpieczeństwo zachorowania na raka. Udowodniono również, iż herbaty zielone, które znajdziesz tu: przedłużają życie i ochraniają przed demencją, idealnie wpływają również na ulepszenie designu skóry. Regularne picie zielonej herbaty spowalnia procesy starzenia oraz powstawanie zmarszczek, wyciągi z zielonej herbaty użytkuje się nawet w sporych kosmetykach, takich jak na przykład kremy lub toniki. Zielona herbata perfekcyjnie orzeźwia oraz pobudza organizm, albowiem posiada sporą zwartość teiny, działającej jak na przykład kofeina. Należałoby jednak pamiętać, iż pobudzenie gwarantuje nam tylko niedawno parzony napój, nie dłużej aniżeli trzy minuty. Po tym czasie herbata będzie działać relaksująco.

zaparzacz do herbaty
Autor: Bodum
Źródło: Bodum
Prócz zielonej herbaty naturalnie musimy również zaopatrzyć się w różne akcesoria do herbaty . Pewnie przyda nam się zaparzacz. Nie wskazane jest zdobywać herbaty w torebkach, o wiele lepsze, smaczniejsze oraz zdrowsze są herbaty suszone. Do zaparzania suszonych herbatek przyda nam się naturalnie zaparzacz, który znajdziemy w wielu sklepach stacjonarnych oraz online. Pożądane byłoby zaopatrzyć się również w podkładki na kubki – mnogość fascynujących, oryginalnych podkładek odnajdziemy w sklepach online.