Wypij najlepsze herbaty na świecie

Herbata jest znana i lubiana od wielu stuleci z powodu swojego wyjątkowego smaku ale również ze względu na swoje właściwości zdrowotne. Co roku na całym świecie spożywane są miliony filiżanek naparu z rośliny camellia sinensis. Co ciekawe pomimo ogromnej różnorodności typów herbaty, to znakomita większość z nich pochodzi z tej samej rośliny. Funkcjonujemy w czasach, w których nawet wyjątkowo egzotyczne produkty możemy kupić w każdym supermarkecie.

herbata matcha
Źródło: pixabay.com

Tak samo ma się sprawa z herbatą – mamy możliwość wyboru różnych gatunków z prawie wszystkich zakątków planety. Jesteśmy w stanie przebierać w bogatej ofercie, jaką ma nam do zaoferowana rynek herbat. Obok standardowych herbat sprzedawanych w popularnych torebeczkach, coraz większą popularnością może się pochwalić herbata na wagę. W czasie powstało sporo punktów, przeważnie w centrach handlowych, w jakich można spróbować dużo mieszanek, poczuć niesamowity aromat niezwykłych herbat oraz zakupić odpowiedni susz dla siebie. Herbata na wagę ma ten plus, że jeszcze przed zakupem możemy dokładnie sprawdzić jak wygląda, poczuć złożoność jej zapachu i podyskutować przez moment ze sprzedającym wadach i zaletach danej mieszanki. Jedną z niezwykle interesujących herbat jest matcha. Jest to sproszkowana, zielona herbata pochodząca z Japonii stanowiąca prawdziwy skarb bogaty w ogromną ilość antyoksydantów. Dzieje się tak, ponieważ spożywamy sproszkowane liście rośliny matcha a nie sam napar. Jeżeli chodzi więc o pomoc w utrzymaniu odpowiedniego poziomu zdrowia, to matcha jest bezkonkurencyjna. Ten typ herbaty jest również idealny dla ludzi chcących zrzucić zbędne kilogramy, ponieważ wzmaga metabolizm. Co bardzo istotne, matcha pobudza lecz nie przyśpiesza tętna, dzięki czemu jest bardzo dobrą alternatywą dla kawy.

herbata
Autor: Panda Tea
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli interesuje nas zagadnienie herbata sklep, to łatwo znajdziemy sklepy, w których będziemy mieć możliwość wyboru czegoś wyjątkowego dla swoich potrzeb. Kiedy na przykład wpiszemy w wyszukiwarkę internetową hasło: “herbata sklep” to znajdziemy sporą liczbę wyników, jakie będą nas kierowały do konkretnych sklepów internetowych zajmujących się sprzedażą herbat. Warto próbować różnych rodzajów i mieszanek ażeby zasmakować w wyjątkowym bogactwie zapachów i aromatów. Polecamy wypróbować herbatę matcha, która wyróżnia się na tle wszystkich dostępnych rodzajów. Mieszankę matcha można kupić zarówno w odpowiednich opakowaniach jak i na wagę.