Wygodne skarpety i odpowiednio dopasowane obuwie sprawią, że pokonamy każdą odległość pieszo

Skarpety to element naszej garderoby, jakiego zwykle odpowiednio nie doceniamy. W zasadzie nie dostrzegamy niekiedy ich istnienia, do chwili, kiedy nam się zagubią lub – wyrażając się odrobinę żartobliwie – nie skończą nam się uprane pary. Jednak trzeba docenić funkcję, którą spełniają w naszej garderobie skarpety.

Buty męskie
Autor: Steve Hodgson
Źródło: http://www.flickr.com

Podając przykład skarpety męskie (www) stanowią niezbędny element ubioru każdego mężczyzny. Oczywiście nosi się je każdego dnia, nie sposób wyobrazić sobie kogoś, kto by ich nie posiadał. Jako, że, jak napisano już poprzednio, są one noszone codziennie, opłaca się zadbać o to, żeby wykonane były z odpowiednich, naturalnych materiałów. Przykładem takich ekologicznych skarpet są skarpety z bambusa.
W pierwszej kolejności są one przyjazne dla środowiska. Poza tym charakteryzuje je niezwykła miękkość, a ponadto trwałość wykonania. Potocznie nazywa się je zrobionymi z bambusa, w rzeczywistości jednakże produkowane są one konkretnie z włókna bambusowego.

Włókno bambusowe wykazuje naturalne właściwości antybakteryjne, przepuszcza powietrze oraz eliminuje tworzenie się nieprzyjemnych woni.

Do wytwarzania wspomnianych skarpet używa się pędy bambusa. Na ogół pochodzą one z upraw ekologicznych. Zainteresowanie może wywoływać fakt, dlaczego jest to tak ważne. Dzieje się tak ponieważ mogą one stanowić alternatywę dla bawełny. Nie każdy o tym wie, ale bawełna to jeden z materiałów, który poddaje się dowolnym ulepszeniom. Co prawda powszechnie bawełniane ubrania uważa się za szczególnie prozdrowotne, jednakże osoby, które dbają o środowisko winny solidniej rozważyć zakup.

skarpetki
Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com

Z pewnością właściwy materiał, z którego zrobione zostały skarpetki jest bardzo istotny, jednak liczyć się powinien również ich kształt. W tym przypadku dużo zależy od osobistych upodobań. Niektóre osoby wolą skarpety stopki (więcej), inne w podobnych okolicznościach wybiorą raczej te dłuższe. Kształt skarpet (więcej na ) na ogół uzależnionych jest od ich funkcji.

Przykładowo, jeśli założymy delikatne skarpety do masywnego obuwia, typu martensy czy treki, zapewne przede wszystkim obetrzemy stopy, co może być dość bolesne, a co więcej porwiemy skarpety. Tak samo noszenie grubych skarpet do lekkich butów będzie niewygodne, a także może okropnie wyglądać. Generalnie więc nawet zakupując skarpety trzeba zachować rozsądek.