Wybierając produktywne zabawki dla własnego dziecka inwestujemy w jego przyszłość

Pociecha podczas najmłodszych lat swojego życia wybitnie szybko przyswaja wiedzę. Z tej racji na przykład posyła się maluchy na ponadprogramowe lekcje z języka obcego czy innego typu zajęcia. Aby jednak go zainspirować do nauki warto związać obowiązek z zabawą. Polepszają się wtenczas jego zdolności kojarzeniowe oraz twórcze myślenie.

Dzieci niezwykle szybko się nużą – jeśli wynajdą mechanizm jakiegoś przedmiotu, zdołają się nim chwilę pobawić, a później odłożyć w kąt. Dlatego też właśnie winniśmy inwestować w wszechstronne, kreatywne zabawki jak modne w ostatnim czasie stoliczki z miejscem do siedzenia, posiadające sporo klawiszy, foremek, do jakich można wepchnąć kształty, pogrywające rozmaite melodie.

zabawki edukacyjne dla dzieci
Autor: Sakena
Źródło: http://www.flickr.com

Drugą rzeczą kupowaną co krok dla dzieci są maty do leżenia, przy jakich zamontowane są interaktywne zabawki, które bardzo poprawiają fantazję, dodatkowo niejednokrotnie grają muzykę i mają głośniczek, przez jaki możemy usłyszeć nazwy kolorów czy kształtów.

Ujawnianie każdych funkcji absorbuje niesamowicie dziecięcy mózg, pozwala poddać się emocjom. Ogromnie istotnym jest, by zapewnić maluchowi rozrywki, które go rozwiną mentalnie. Nie dobrze jest iść na łatwiznę i kupować mu dodatkowego autka bądź laleczki, która niezadługo się znudzi i zostanie odłożona na bok. Nie jest wskazane zaprzepaszczać energii dziecka na niepotrzebne doznania. Następną (może i najogromniejszą) zaletą, jaką mają kreatywne zabawki są ich kolory – .

Sam interesujący wizerunek zabawki przyciągnie atencję dziecka zaledwie na krótki czas. Jeśli z kolei zabawka będzie mieściła w sobie ubogacenia w postaci otworów, klawiszów, zainteresowanie malca ni stąd ni zowąd wzrośnie. Żeby pociecha prawidłowo się uczyła, kreatywne zabawki nie będą jedynym

wartościowym rozwiązaniem. Ważna jest w tym wszystkim rola rodzica. Powinnien on przeznaczać mu dostatecznie dużo uwagi, uczyć go porządnego postępowania, manier i przydatnych nawyków. Niedbalstwo z tej strony ewidentnie odbije się w dalszym życiu pociechy na nim, jak również na rodzicu.

Aktualnie w branżach mamy niezliczony wybór zabawek dla dzieci. Nie powinno się jednak poświęcać kasy na dodatkową lalkę, maskotkę lub samochodzik, bowiem prędzej czy później wylądują one w pudle na strychu, a nie rozwiną mentalnie naszej pociechy.

Pożądane byłoby zdecydować się na kreatywne zabawki, które aktywują fantazję, i także zaabsorbują mózg dzieciaka. Pamiętajmy, że w tym wszystkim nie może braknąć uwagi rodzicielskiej. Jest to nadrzędny aspekt wyedukowania dziecka, nie można go lekceważyć.