Wspomóż ptaki

Jeżeli jesteś osobą wrażliwą na problemy ekologiczne i zamierzasz ratować ptaki, jest pewna rzecz, którą możesz przedsięwziąć. Silny postęp technologiczny ofiarował światu dużo dobrych rzeczy, to bezdyskusyjne. Jednak powinno się w tej chwili dopisać – światu ludzkiemu. Ptaki wymierają przez trujące zanieczyszczenia z przemysłu ciężkiego.

Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence
Autor: Betafence
Źródło: Betafence

Całe kilometry bezcennych dżungli są wycinane przez ludzi. Zagrożone są ptaki, które porzuciły swoje normalne nisze do zakładania rodziny. Niektóre typy zwierząt wymagają specyficznych warunków, by się osiedlić. Wycięte lasy i uczęszczane autostrady powodują, że ptaki umierają bezpotomnie. Z tej przyczyny dużo ekologów prosi, by stawiać im specjalne budki lęgowe.

Budki dla ptaków, wbrew stereotypom, nie są budowane tylko do karmienia. Ptaki wymagają dobrego miejsca, gdzie wydadzą na świat małe i będą je karmić. O ile masz czas i trochę kasy do wydania, zamów w sieci budki lęgowe i zamontuj je gdzieś w swojej okolicy. Zanim to sprawisz, sprawdź, jakie zwierzęta potrzebują budek do mieszkania w okolicy miejsca , w którym mieszkasz. To bardzo istotne, bo poszczególne gatunki zwierząt mają inne wymagania. I tak np. budki lęgowe dla sikorek bardzo się różnią od gniazd, w których założyć rodzinę mogą nasze swojskie bociany.

Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence
Autor: Betafence
Źródło: Betafence

W sytuacji, gdy potrafisz tworzyć różne przedmioty z drewna i posiadać odrobinę wolnego czasu, zrób budki lęgowe własnoręcznie. Z ich zrobieniem poradzi sobie każdy, nawet ktoś świeży w kwestii majsterkowania. Najważniejsza sprawą jest to, żeby zbadać, jaką budowę i wymiary musi mieć budka lęgowa dla danego zwierzęcia. Jeżeli nie nie będziesz się trzymać tych specyfikacji, ptaki mogą zwyczajnie ignorować twoją konstrukcję. Zanim zamontujesz ją w jakimś rejonie, dowiedz się od znawców, gdzie powinno się ją ulokować. Możesz też poszukać tych wiadomości w internecie.

Źródło: sklep na pTAK!