Wspaniała podróż na Mazury, które są pełne malowniczych jezior, lasów i interesujących zabytków

Jeżeli zastanawiamy się nad najlepszym miejsce na wakacje w kraju, Mazury będą doskonałym wyborem. Co roku przyciągają duże ilości turystów zakochanych w cudownych jeziorach oraz wysepkach, które mogą podziwiać w spokoju.

Zaraz po Tatrach tudzież Bałtyku, Mazury to najczęściej wybierany kierunek wakacji. Powinniśmy choć raz w życiu odbyć podróż w to miejsce. Jeżeli jesteśmy na Mazurach koniecznie musimy zobaczyć zbiornik Śniardwy. Organizowane są tam rozmaite rejsy wycieczkowe, z których możemy skorzystać i podziwiać przepiękny widoki. Na tym obszarze Polski znajdziemy też mnóstwo miast, pełnych ciekawych zabytków. Jednym z nich jest Olsztyn, który warto zobaczyć. Jeśli potrzebny jest hotel w Olsztynie ma u siebie mnóstwo miejsc, w których możemy wynająć nocleg. Przez spółkę Hotele Olsztyn można szybko i łatwo rezerwować miejsca przez sieć. Miejscowość jest otoczona dużą ilością jezior tudzież lasów. Oprócz starówki można podziwiać na przykład wspaniały zamek w Olsztynie. Będzie to doskonały przystanek podczas codziennych wypraw nad mazurskie jeziora.

jezioro na Mazurach
Autor: Michał Huniewicz
Źródło: http://www.flickr.com

Pięknym miejscem, które warto zwiedzić będąc na Mazurach jest Mazurski Park Krajobrazowy. Sześćdziesiąt jezior, przepiękne lasy oraz ciekawe zabytki to atrakcje, które możemy tam odnaleźć. Wycieczka ( sprawdź ofertę) na pewno będzie niezwykła. Na terenie parku można spotkać wiele gatunków rzadko spotykanych zwierząt, które zamieszkują te tereny.

Stworzony został tam również rezerwat, który ma na celu ochronę określone gatunki ptactwa. Gdy interesujemy się historią, ciekawym miejscem będzie też Muzeum Warmii i Mazur, które znajduje się w Mrągowie. Zobaczymy w nim mnóstwo urządzeń domowych a także rybackich, które były stosowane na tym terenie w dawnych czasach.

Wycieczka na Mazury z pewnością będzie niezapomniana i chętnie powrócimy w to miejsce jeszcze raz. Wspaniałe lasy a także wielkie jeziora sprawią, że świetnie spędzimy urlop i miło odpoczniemy podczas rejsów. Interesujące zabytki i ciekawe muzea zaznajomią nas z tamtejszą historią tudzież zwyczajami.