Niezbędna pielęgnacja ust i włosów latem i zimą

O tym, że dziś powinno się dbać o swój wygląd, nie trzeba nikogo przekonywać. Każda świadoma tego kobieta zrobi wiele, by odpowiednio pielęgnować swoją urodzę. Oczywiście najbardziej skupiamy się na pielęgnacji twarzy i włosów. Niewątpliwie, że dla każdej kobiety są to najważniejsze wyznaczniki jej urody.

Zazwyczaj kupujemy do makijażu oraz klasyczne do pielęgnacji. Warto
kosmetyki
Autor: Mustela
Źródło: Mustela

mieć świadomość, że oprócz pięknej i starannie umalowanych oczu, należy też zadbać o usta (suche usta). Na co dzień nie mamy problemów z wysuszonymi ustami, jednakże w lecie i w sezonie zimowym wymagają one szczególnej troski. Zarówno silne słońce, jak i większy mróz dadzą nam się we znaki. Niestety suche usta (polecane powiększanie ust Bielsko) dają poczucie dyskomfortu i źle prezentują się z warstwą kolorowej szminki. Przeważnie typową przyczyną przesuszenia jest słabe nawilżenie lub brak witamin z grupy B. Często do tego dochodzą problemy z zaczerwienioną skórą w kącikach, czyli tzw. zajadami. Problem przesuszonych warg to również konsekwencja stosowania szminek, które mają kolorowe pigmenty. Niestety chemiczne składniki w nich zawarte uszkadzają naskórek.

Jak więc prawidłowo pielęgnować swoje usta? Najlepiej używać balsamy ochronne, które mają w składzie naturalne wyciągi i odżywcze witaminy. Przykładowo polecane przez blogerki są nawilżające balsamy do ust carmex – link do ciekawej strony. Balsam w większym opakowaniu jest wydajny, chociaż mniej wygodny w aplikacji. Jednak możesz go nabyć także z myślą o swoim mężczyźnie, który z pewnością nie weźmie do rąk typowej pomadki w sztyfcie. A przecież mężczyźni także powinni dbać o swoje usta. Balsam carmex można również z powodzeniem
włosy
Autor: Racoon
Źródło: Racoon

używać latem, gdyż zawiera mentol i ma kojące działanie chłodzące. Jednocześnie duża zawartość masła kokosowego i wosku pszczelego zapewnia silne ochronę. Przyjemny waniliowy zapach to także duży plus tego balsamu

Nie zapominajmy, że zimą należy też specjalnie dbać o włosy. Mroźne powietrze wysusza je tak samo, jak usta. Zwłaszcza jeśli mamy farbowane włosy, musimy używać kosmetyki, które mają działanie nawilżające. Przeważnie trwałe farby do włosów mają to do siebie, że uszkadzają łuskę włosa, więc po jakimś czasie jeśli odpowiednio ich nie nawilżymy, staną się matowe i bez połysku. Warto więc po każdym myciu nałożyć skuteczny odżywkę do włosów farbowanych, która zapobiega utracie wilgoci, jak również utracie koloru. Oprócz tego idealnie sprawdzi się dobry szampon do włosów farbowanych , który zawiera znanie mniej składników typowo oczyszczających, a więcej nawilżających, jak na przykład proteiny jedwabiu, a także filtry UV, które chronią kolor przed blaknięciem.