Warto nieść pomoc potrzebującym to tak łatwe.

W obecnym czasie udzielanie pomocy innym jest bardzo łatwe. Akcje charytatywne oraz działania na rzecz niezamożnych, cierpiących czy poszkodowanych przez los bliźnich przestały być kojarzone z grupą zapaleńców, ale na zawsze wpisały się w naszą codzienność.

Charytatywna Parada Mikołajowa
Źródło: http://www.naratunek.org
Na zmianę realiów wpłynął szereg faktów. Najbardziej znaczącym spośród nich stał się rozwój współczesnych mediów, a zwłaszcza Internetu.
Medium to umożliwiło efektywne szerzenie ogłoszeń tyczących się przeprowadzanych zbiórek funduszy oraz kampanii prospołecznych. Za pośrednictwem Internetu różne organizacje pozyskują także sympatyków i patronów dla swoich działań. Sieć przybliżyła czytelnikom skalę ludzkiego cierpienia i dała im narzędzia do walki z tymi problemami. Bankowość on-line znacząco uprościła regularne finansowe wspieranie bliskich naszemu sercu fundacji. Pomagać możemy nawet wchodząc na specjalne portale reklamowe, których właściciele przelewają określone kwoty pieniędzy na szczytny cel jako rekompensatę za kliknięcia – naratunek.org/pomoz-teraz/przekaz-1/.

1% podatku
Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Innym dogodnym sposobem okazywania pomocy jest przekazywanie 1% podatku wybranej przez nas organizacji. Aby tego dokonać powinno się umieścić nazwę i niepowtarzalny kod KRS danej jednostki na druku składanego PIT-a. 1% jako metoda czynienia dobra jest stosunkowo nowa, ale już zdążyła pozyskać rzesze zwolenników, którzy z pełną świadomością kierują procent uiszczanego podatku do konkretnej fundacji. Chociaż 1% wydaje się być nic nie znaczącą sumą, przekazany przez setki ludzi czyni cuda. Jednym procentem możemy wesprzeć różnorodne cele: fundacje gromadzące środki na rzecz chorych i kalekich dzieci, organizacje wspomagające utalentowaną młodzież z niezamożnych rodzin, przytuliska dla niechcianych zwierząt czy instytucje oświatowe.