Warto gotować!Podstawowe wyposażenie kuchni – nóż

Popularne jakiś czas temu także w Polsce zrobiło się spędzanie czasu ze znajomymi na grupowym przygotowywaniu posiłków. To fajny zwyczaj. To dobra alternatywa dla wspólnych wyjść do restauracji, a ponadto pozwala na pochwalenie się swoimi talentami kulinarnymi. Żeby jednak samo gotowanie było przyjemnością dobrze jest mieć w domu dobry sprzęt. Najistotniejszy jest dobry nóż do kuchni. Dzięki temu ułatwimy sobie przyrządzanie naszych potraw.

Bardzo dobre są noże japońskie. Bardzo odporne na uszkodzenia, z trzech warstw stali, bardzo ostre i nie tępią się szybko. trzeba tylko dobrze o nie zadbać, a będziemy ich używać długie lata. Jeżeli chcemy mieć sprzęt najwyższej klasy warto pomyśleć o czymś z najwyższej półki. Musimy liczyć się z tym, że jeśli zechcemy zakupić nóż kuchenny tytanowy to cena jego będzie w przedziale 700 – 900 zł. To już zdecydowanie coś dla koneserów. Do zwykłych działań kuchennych odpowiedni będzie nóż ceramiczny. Naprawdę wysokiej klasy można kupić już za sto, dwieście złotych.

Jeżeli lubimy przyrządzać wołowinę warto zaopatrzyć się w noże do steków. Wszyscy goście na pewno to docenią, bo odpowiedni nóż zdecydowanie ułatwia poradzenie sobie z soczystym kawałkiem mięsa, nie wymaga używania siły i pozwala na dokładne} oddzielanie kawałków steku.

naturalnie o noże należy zadbać. Dobrze je myć, uważać, aby nie spadały na podłogę regularnie ostrzyć. Idealnie naostrzony nóż posłuży nam przez dłuższy czas. jeżeli kroimy coś nieostrym nożem wkładamy w to dużo więcej siły, a to najzwyczajniej w świecie powoduje szybsze niszczenie się ostrza. Zwracajmy na to uwagę, szczególnie jeżeli wydaliśmy na kuchenne sprzęty sporo pieniędzy.

Idealny nóż kuchenny
Źródło: http://www.samcooks.com

Warto przemyśleć także kupno całego kompletu noży zamiast kompletować zestaw po kawałku. zestaw noży naturalnie będzie bardziej atrakcyjny cenowo niż kupowanie każdego osobno, więc poszukajmy czegoś przydatnego dla nas. Na przykład komplet noży Gerlach 961 – w zestawie jest ich pięć, każdy odpowiedni do czegoś innego. Jest to świetna opcja dla początkującego kucharza. Jest nóż do jarzyn, nóż szefa kuchni, specjalny nóż do pomidorów, nóż do chleba i jeszcze jeden dodatkowy, przeznaczony do mięsa.

Jeśli uwielbiamy gotować warto, żebyśmy zaopatrzyli się w dobre sprzęty. Będzie to dla nas jeszcze większą przyjemnością i da więcej radości.

Źródło: noze-kuchenne.pl