W jaki sposób znaleźć doskonałą torebkę

Dobór torebki niby jest prosty, jednakże to, co widzimy na ulicach może świadczyć o tym, że panie miewają z tym kłopot. Wytyczne są trzy. Nie są nazbyt skomplikowane, kłopot polega jedynie na tym, iż wzajemnie się przenikają. No i nad wszystkimi stoi czwarta zasada – moda. To ona nakazuje nosić paniom raz skórzane, swobodne wory , natomiast zaraz potem maleńkie mydelniczki bez baczenia na okoliczności.

torebka
Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com

Wytyczna pierwsza to dopasowanie torebki właśnie do okoliczności. Jest prosta, im późniejsza godzina , a okoliczność w wyższym stopniu oficjalna, tym torebeczka mniejsza. Wielka, torba ciężka zwisająca z ramienia pani w balowej sukni zepsuje cały rezultat. Na okazje wieczorne odpadają torebki płócienne, za to mogą sprawdzić się włoskie torebki z cekinami czy lakierowane – poznaj pełną ofertę.

Zasada kolejna – im pani drobniejsza a także niższa, tym torebka także mniejsza i mająca mniej dekoracji. Filigranową kobietkę wielka, workowata torebka zwisająca z ramienia „przygniata” do ziemi. Tak samo czyni torebka nabita ćwiekami, z mnóstwem frędzli, dekoracyjnych zameczków. Pani wysoka, a w dodatku dobrze zbudowana, może pozwolić sobie na nie, jednak z drugiej strony ta sama pani z maciupeńką torebeczką także nie będzie wyglądać dobrze. Panie niewysokie powinny wybierać raczej kwadratowe bądź lekko wydłużone torebki włoskie, układające się lekko blisko sylwetki. Zawsze doda nam masy torba mocno odstająca od boku, przykładowo typu kuferek restauracja (dodatkowe info) bardzo duża i sztywna, w dodatku napełniona mnogością zbytecznych przedmiotów.

Sklep 3i
Autor: Peter McConnochie
Źródło: http://www.flickr.com
Zasada ostatnia mówi o doborze torebeczki do stylu i odcienia ubioru. Ta reguła rozluźniła się troszeczkę. Sporo kobiet nosi miejskie plecaczki w charakterze torebki, torebki sportowe lub przeciwnie – lśniące złotem w biały dzień. Bo taka moda właśnie panuje. Zupełna zmiana tyczy się doboru kolorystycznego. Dzisiaj torebka nie powinna być identyczna z butami lub kapeluszem. Torebka czarna lub w kolorze skóry zupełnie niczym się nie powinna przejmować, bowiem pasuje na ogół zawsze. Ale torebka wyszukana, bardzo kolorowa bądź wzorzysta, doskonale stylistycznie dobrana, może nadać ubiorowi nowej jakości.
Pewne z tych zasad możemy stosować także jeśli idzie o torby męskie.