Na co koniecznie trzeba zwracać uwagę w czasie zakupów przez internet

Nabywanie ubrań w internecie jest obecnie niezmiernie modne. Bez wychodzenia z domu można odnaleźć kapitalne ubrania, często za nieduże pieniążki. Oferta sklepów wirtualnych jest coraz bogatsza. Także znane marki odzieżowe otwierają swe internetowe sklepy. Wszystko z myślą o kliencie.

Czym jest psychologia rozmiaru? Większa część z nas nawet nie wie, jak bardzo jej ulega, a fabrykanci skwapliwie to wykorzystują. Nierzadko zdarza się tak, że w jednym butiku kupujemy odzienia w rozmiarze 38, zaś w innym mamy kłopot ze zmieszczeniem się w rozmiar 40. Bywa tak gdyż marki nierzadko zaniżają wymiary – modne bluzy dziecięce. Kobieta zaraz czuje się lepiej, jak zmieści się w komplety damskie upragnione S, nawet jeżeli nie jest to zgodne z typowymi rozmiarami. Co robić, żeby nie dać złapać się na rozmiarowe zagrywki? Najlepiej gruntownie poznać swoje wymiary za pomocą centymetra krawieckiego i poszukiwać według nich.

niemowlę
Autor: Jerry Lai
Źródło: http://www.flickr.com

Przy zakupie spodni niezmiernie istotne jest jest określenie rozciągłości stanu z przodu. Oceniana od wnętrza do szwu w kroku. I długości stanu z tyłu spodni, zmierzonej od linii kręgosłupa do szwu w kroku -kupuj z Ceneo. Wówczas mamy pewność, że wymiar będzie prawidłowy. Podobne reguły obowiązują kiedy kupujemy kozaki damskie – wtedy także używamy centymetra krawieckiego ażeby zmierzyć stopę.

Nabywając przez internet trzeba wiedzieć, że kolor ubrań po zakupie może trochę różnić się od tego co widzieliśmy w ofercie firm. Często fotografie katalogowe są „podrasowywane”, aby prezentowały się nienagannie. Jeśli nie mamy pewności dobrze jest napisać do danego marketu, czy kolor ze zdjęcia jest rzeczywisty. Bardzo ważne jest by bluzy dziecięce bądź ciuszki ukryte pod frazą: ubranka dla niemowląt Radom zademonstrowane były dodatkowo na żywym modelu, dlatego że wtedy widać jak dana rzecz układa się na sylwetce, a nie na stojaku bądź specjalnie wybranym do zdjęcia manekinie. Czytajmy dokładnie opisy, o ile fabrykant nie zamieszcza danych o typie materiału, to wyślijmy zapytanie. Fotografie nie oddają struktury tkanin. Poza tym jest różnica między swetrem z akrylu, a sweterkiem z wełny.

Sprawunki przez sieć internetową mogą być ogromnym uproszczeniem, a również oszczędnością czasu oraz środków. Całość zależy od tego, czy znamy swe wyczekiwania i prawidłowe rozmiary, a także czy jesteśmy w stanie przedstawić sobie , jak wyglądalibyśmy w danym fasonie.