W czym do alkowy, czyli dlaczego tak nieczęsto nabywamy piżamy, a nawet niechętnie je zakładamy

Tygodniki dla pań po trzydziestce pełne są porad tyczących się modnego wyglądu, czyli właściwego doboru strojów, tak aby były one idealnie dopasowane do danego typu postury, a także w znacznym stopniu nie odstawały od obowiązujących trendów. Specjalistki od ładnego wyglądu nie zapominają też o dodatkach: kozakach, aktówkach czy klipsach i bransoletkach.

bielizna do spania
Stosunkowo mało uwagi teraz poświęca się piżamom, zatem spróbujmy trochę uzupełnić te braki i nasze przemyślenia skupmy na tych elementach garderoby. Wspomniane milczenie można poniekąd wytłumaczyć faktem, że piżamy męskie bądź damskie wcale nie bywają ubraniem, w którym mogą nas zobaczyć inni. Nawet jeżeli panie domu chcą podać drugie śniadanie ze świeżo zerwanym ogórkiem, to do prywatnego ogródka wychodzą w szlafroku albo po prostu wkładają swoje codzienne odzienia. Tak już upowszechniło się w środkowoeuropejskiej kulturze, ze piżama damska bywa praktycznie jednie ubraniem do alkowy. Powyższa zasada powoli znajduje zastosowanie także w stosunku do naszych dzieci – oferta bielizny na noc.

O piżamach bardzo często kobiety myślą dopiero wtedy, kiedy są zmuszone pojechać do szpitala specjalistycznego. Nawet parudniowy pobyt w takim miejscu wiąże się wręcz z obowiązkiem nabycia nowiuteńkie garderoby, gdyż najprawdopodobniej żadna elegantka nie będzie zamierzała pokazać się nieznajomym w nawet trochę podniszczonej koszuli nocnej. A wśród tych najzwyklejszych piżam odszukamy także modele do celów specjalnych. Do tej grupy z pewnością wliczyć z całą odpowiedzialnością można piżamy dla mam karmiących piersią z charakterystycznie zapinaną górną częścią.

Małżonki świetnie znają awersję życiowych partnerów do wszelkiego typu piżam – zaledwie bardzo mała część przedstawicieli męskiej części populacji zakłada taką garderobę. Powodów jest parę, a każdy z panów miałby do wyrecytowania własną argumentację. Jednym z wyjaśnień jest wygoda spania w bieliźnie lub zwykłej koszulce – zwłaszcza podczas wakacyjnych spiekot każda ekstra warstwa odzienia może w skuteczny sposób zakłócić spokojny sen.

Z tych powodów piżamy męskie nie zawsze okażą się trafionym pomysłem na upominek, a zanim kupi się konkretny model, to warto zapytać o rozmiar, ponieważ w przeciwnym przypadku taka garderoba prawie na pewno trafi na sam spód szafy bądź po prostu stanie się następnym upominkiem, tylko dla innego jubilata.