Uwaga! Skórzane rękawy wciąż na topie

Dodatki z eko-skóry i skóry to trend, który bez względnie pokochały miliony kobiet. Co więcej tego typu ozdoby nie są kojarzone już tylko z rockowo-punkowym wizerunkiem, ale można je już spotkać nawet w rzeczach przeznaczonych na wyjątkowe wyjścia lub zwyczajnie do pracy. Jeszcze nie dawno chodzenie po ulicach smakiem. Posiadaczka tego typu garderoby, albo była kobietą o niezwykle ekstrawaganckim stylu, albo w jej przydomowym garażu zaparkowany był Harley Davidson.
ubrania
Autor: Axami
Źródło: Axami

Obecnie sytuacja znacznie się zmieniła. A to wszystko dzięki modzie, która non stop galopuje do przodu i nie zna granic, wciąż sięgając po nowe inspiracje. Ostatnich kilka sezonów pokazało, iż projektanci docenili wygląd skórzanych elementów w ubiorze. Dużo sklepów ma w swoim asortymencie tego typu rzeczy. W zależności od rodzaju sklepu są one zrobione z naturalnej skóry lub z ekoskóry. Możemy się oczywiście spodziewać, iż te ze skóry będą znacznie droższe. Jeśli zatem nie mamy zamiaru wydać zbyt wiele, lepiej jest postawić na elementy wykonane z ekoskóry, które w swojej ofercie ma m.in. sklep h&m. Podobny efekt – skóry, uzyskuje się również na tzw. woskowanym materiale. Wygląda on bardzo mocno podobnie do skóry, ale jego wygląd ma prawo zmienić się po praniu, co należy mieć na uwadze kupując tego typu odzież.

Kolekcja ubrań Olsen Tribal Spirit
Autor: Olsen
Źródło: Olsen

Skórzane wstawki używane są w projektowaniu różnych części garderoby. Mocno popularne są na rękawach, kołnierzach lub lamówkach. Ograniczeń ich użycia nie ma praktycznie żadnych. Należy mieć jednak na uwadze aby wybierać takie ubrania oraz materiały pod którymi skóra jest w stanie oddychać. Nie powinniśmy przecież czuć się jak w zbroi, bo ostatecznie efekt może być odwrotny od zamierzonego, a my sami po prostu zmęczeni.

Wymienione wyżej rękawy wydają się być bezpiecznym rozwiązaniem, a przy tym niezwykle efektownym. Kurtki h&m wykończone skórzanymi rękawami rozchodzą się w szybkim tempie. Oprócz nich, sklep posiada w swojej bogatej ofercie też żakiety oraz płaszcze ze skórzanymi elementami. Trzeba powiedzieć, iż prezentują się bardzo elegancko. Jeżeli do tej pory miałyście jakieś nawet najmniejsze wątpliwości, czy możecie sobie pozwolić na takie ciuchy, lub czy nadają się one np. do pracy w biurze, odpowiedź jest oczywista – można je ubrać wszędzie.

Źródło: domodi