Udane gotowanie z dobrym nożem

Atrakcyjne jakiś czas temu w naszym kraju stało się spędzanie weekendów ze znajomymi na wspólnym przygotowywaniu posiłków. To fajny zwyczaj i wspaniale, że ciągle zyskuje na popularności. To wspaniała alternatywa dla wspólnych wyjść do restauracji, a przy okazji umożliwia pochwalenie się swoimi talentami kulinarnymi. By jednak samo przygotowywanie posiłków było przyjemne powinniśmy mieć w kuchni odpowiedni sprzęt. Najważniejszy jest nóż. Na przykład dobry nóż ceramiczny wcale nie musi być drogi! Więcej o wyborze noży w artykule.

Świetne są noże japońskie, których technika wykonania nie zmienia się od wielu wieków. Niezwykle trwałe, z kilku warstw metalu, bardzo ostre i nie tępią się przez bardzo długi czas. trzeba jedynie dobrze o nie zadbać, a posłużą nam wiele lat. jeśli chcemy kupić sprzęt najwyższej jakości warto pomyśleć o czymś z wyższej półki. Pamiętajmy jednak, że jeśli zapragniemy kupić nóż kuchenny tytanowy cena jego będzie w przedziale 700 – 900 zł. To już zdecydowanie coś dla koneserów. Do typowych działań w kuchni wystarczy nóż ceramiczny. Naprawdę wysokiej klasy można kupić już za około dwieście złotych.

Jaki nóż do kuchni wybrać?
Źródło: avago.com.au

Jeśli lubimy przygotowywać wołowinę dobrze jest zakupić noże do steków. Nasi goście na pewno to docenią, bo ostry nóż (szczegóły na stronie http://militarne.pl/pl/producer/Cold-Steel/52) bardzo ułatwia poradzenie sobie z dużym kawałkiem mięsa, nie wymaga dużej siły i pozwala na precyzyjne} oddzielanie kawałków mięsa.
naturalnie o kuchenne ostrza trzeba zadbać. Dokładnie je myć, uważać, by nie upadały na podłogę regularnie ostrzyć. Dobrze naostrzony nóż posłuży nam przez dłuższy czas. jeżeli kroimy coś nieostrym nożem używamy do tego dużo więcej siły, a to najzwyczajniej w świecie powoduje szybsze uszkodzenie ostrza. Uważajmy na to, szczególnie jeżeli wydaliśmy na kuchenne sprzęty dużo pieniędzy.

Dobrze jest przemyśleć też zakup całego kompletu noży zamiast kompletować zestaw po jednym. zestaw noży oczywiście będzie tańszy niż gdybyśmy mieli kupić każdy osobno, zatem poszukajmy czegoś odpowiedniego dla nas. Dla przykładu komplet noży Gerlach 961 – w komplecie jest ich pięć, każdy odpowiedni do innego rodzaju produktów. Mamy nóż do warzyw, nóż szefa kuchni, odpowiedni nóż do pomidorów, nóż do chleba i jeszcze jeden dodatkowy, przeznaczony do mięsa.

Jeśli uwielbiamy gotować warto, żebyśmy mieli dobre sprzęty. Będzie to dla nas jeszcze bardziej przyjemne i wygodne. nóż (porównaj scyzoryk Victorinox na www.militarne.pl)

Źródło: noze-kuchenne.pl