Twoje uzębienie – zawsze o nim pamiętaj, bo będzie niedobrze

Wszyscy jesteśmy świadomi tego, jak ważne jest troszczenie się o swe zęby. W końcu są tylko jedne na całe życie, muszą nam wobec tego one wystarczyć na kilkadziesiąt lat. Mimo tego nieraz lekceważymy ich stan, nie zastanawiamy się nad tym, żeby właściwie się o nie zatroszczyć, a potem tego żałujemy. A przecież to nic ciężkiego, należy tylko odrobinę systematyczności.

Stomatolog jest lekarzem, jakiego część z nas zwyczajnie się boi. O ile nie niepokoimy się wizytą u internisty, endokrynologa czy u gastrologa – to u dentysty niejednokrotnie już tak. Z tego względu sporo osób potrafi nawet przez długi czas unikać przeglądów, nie mówiąc już nawet o leczeniu. A to niewłaściwe. W końcu problemy z zębami same na pewno się nie rozwikłają. Nawet jeżeli zlekceważymy je raz czy drugi, to po jakimś czasie na pewno będziemy musieli się za nie wziąć, ponieważ powrócą do nas ze zdwojoną siłą. Prędzej czy później ból zębów będzie na tyle przejmujący, że zwalczymy lęk oraz wybierzemy się w końcu do stomatologa.

wizyta u dentysty
Autor: Sam Pullara
Źródło: http://www.flickr.com

Tylko że wówczas zwykłe borowanie może już nie starczyć oraz potrzebne będzie leczenie kanałowe bądź nawet usunięcie chorego zęba. Dużo lepiej dla nas w takim razie przełamać się i rozwiązać kłopot zdecydowanie wcześniej. Zwłaszcza, iż dziś dentyści łomża – polecana->-> oferta – mają już inne sposoby niż jeszcze kilkadziesiąt czy nawet kilkanaście lat temu. Leczenie zębów jest we współczesnych czasach mniej bolesne i szybsze. Także przy niewielkich zbiegach można liczyć na znieczulenie czy na nowoczesne wypełnienia na przykład licówki porcelanowe. Wszystko to w trosce o jak największy komfort leczonej osoby.

Zobacz również:

Najkorzystniej jednakże postępować tak, aby wizyty u dentysty były konieczne jak najrzadziej. Musimy więc nie zapominać o swoich zębach każdego dnia, a nie dopiero wtedy, gdy już nas zaczną boleć. W końcu to tak naprawdę tylko kilkanaście minut na dzień. Powinniśmy pamiętać o szczotkowaniu ich 2 razy w ciągu dnia (a najlepiej po każdym posiłku) oraz o nitkowaniu. Oprócz tego bardzo istotne jest, żeby odpowiednio się żywić. Wprowadźmy do naszej diety jak największą ilość wapnia, unikajmy natomiast słodyczy i napojów gazowanych. A wówczas również stomatolog (meanderstomatologia.pl/) nie będzie nam się wydawał tak straszny jak dotychczas.