Tenis ziemny i jego popularność

Wszyscy na pewno pamiętamy, jak pojawiła się małyszomania. To naturalny proces, że na fali sukcesów jednego sportowca znacznie zwiększa się zainteresowanie dyscypliną. I tak się w rzeczy samej stało na początku minionej dekady, gdy poprzednio zupełnie niszowa dyscyplina sportowa zaczęła pasjonować rzesze ludzi. Zaczęły powstawać dedykowane strony WWW itd.. Sporo dziennikarzy zastanawia się, czy również tak się stanie w przypadku takiego niszowego sportu, jakim jest tenis.

Daniela Hantuchová, tenisistka
Autor: adidas
Źródło: adidas
Takie założenie nie jest przecież bezsensowne. Od jakiegoś czasu na turniejach bryluje utalentowana dziewczyna z Małopolski – Agnieszka Radwańska. W momencie, kiedy zaczęła wygrywać, przed TV zasiadało coraz więcej ludzi. Niestety, statystyka widowni była sporo niższa, niż w czasie wyczynów naszego najlepszego skoczka. Można pokusić się o tezę, że jest to wynik niewielkiej atrakcyjności walk na korcie. Tenis to niestety nie skoki narciarskie, które pasjonują oglądających, ponieważ reprezentują połączenie udowadniania niezwykłej odwagi sportowców i pasjonującej rywalizacji. Trwające po kilka godzin mecze tenisowe potrafią zmęczyć nawet największych twardzieli.

Ale okazja na zwiększenie popularności tej dyscypliny w Polsce jeszcze nie umarła. Nie tak dawno najsilniej Polaków zelektryzował uzdolniony Jerzy Janowicz, który wspaniale się wykazywał na ważnym turnieju w stolicy Francji. To uczyniło, że sporo ludzi chciało oglądać tenis live w sieci i TV.

Dużo komentatorów tego prestiżowego sportu utrzymuje, że Janowicz ma tak znaczący talent, że bez wątpienia można spodziewać się w przyszłości wielu zwycięstw. Może wreszcie polscy fani tenisa zobaczą swojego „Małysza”? (sklep sportowy

To się dopiero okaże, a już teraz obserwuje się, że sporo młodych ludzi uczęszcza na naukę tenisa albo często zmaga się z kolegami na ogólnodostępnych kortach. W cyberprzestrzeni za to funkcjonuje parę tematycznych portali, na których są dostępne ciekawe informacje o tej dyscyplinie. Do Google powinno się wklepać np. zdanie mecze tenisa na żywo.