Ten szczególny moment wymaga także słodkiej oprawy, zakup piękny torcik w pewnej cukierni

Organizacja wesela bywa dla nowożeńców wielkim wyzwaniem, ponieważ powinni przypilnować licznych istotnych spraw. W tym niezwykłym momencie kluczowe stają się piękne stroje, klimatyczna muzyka, estetyczne ozdoby. Tak samo ważne staje się naturalnie smaczne menu, które zaserwuje się zgromadzonym gościom. A zwieńczeniem takiego menu okazuje się tort weselny, który wypełnia na przyjęciu ślubnym bardzo istotną rolę i powinien odznaczać się idealnym smakiem i cudownym wyglądem.

Z jakiego powodu torty weselne są tak ważne?

tort
Autor: Rexness
Źródło: http://www.flickr.com
Chociaż może się wydawać, że ciastko (polecamy strona internetowa) weselny jest tylko przysmakiem, który wieńczy obiad i świetnie komponuje się z podaną kawą bądź herbatą, wypełnia on dużo istotniejszą rolę. Moment, gdy tort weselny jest wwożony na salę i pokazany małżonkom oraz zebranym weselnikom, okazuje się bardzo istotny i wyjątkowy – zobacz więcej. Przeważnie okazji tej towarzyszy romantyczna muzyka, przygaszone światła i w tak podniosłej atmosferze nowożeńcy kroją tort oraz podają go sobie nawzajem. Wydarzenie to skrywa w sobie istotną symbolikę, zatem to normalne, że podany słodycze (zobacz czytaj w serwisie) musi być wyjątkowy.

Jakie torty spotyka się na weselach?

Oferta tortów weselnych jest obecnie bardzo zróżnicowana i interesująca, co powoduje, że trudno wytypować jeden określony. Torty weselne spotyka się w formie piętrowej podawane na stelażu, co bywa wyjątkowo wygodne w dzieleniu, jak również w jednolitej wersji. W ostatnim czasie bardzo modne stały się tak zwane torty cupcake czyli zbudowane z muffinek. Wielkość tortu należy dopasować do liczby
tort
Źródło: pixabay.com

zaproszonych gości. Jeżeli chodzi o smak, panuje tak spora różnorodność, że każda młoda para znajdzie tort idealny dla siebie.

Istotna okazuje się dekoracja

Tort weselny musi nie tylko doskonale smakować, ale również wspaniale się prezentować. Ozdoby stosowane na tortach ślubnych okazują się niezwykle zróżnicowane: od subtelnych ozdóbek w formie kokardek, kwiatuszków oraz niewielkich figurek po imponujące kaskady kwiatów z marcepanu czy innych mas cukierniczych. Dekorację wypieku warto dostosować pod kątem kolorystyki do dekoracji na sali albo do motywów na garderobie młodej pary – odsyłam tutaj. Stawiając na daną cukiernię, warto upewnić się, że wypieki tworzy ona wyłącznie z naturalnych składników.