Super zabiegi kosmetyczne o czym warto wiedzieć przed wizytą w punkcie specjalistycznym

Autor: Centrum Kosmetyczno – Dermatolog

Obecnie coraz więcej uwagi zwraca się na wygląd zewnętrzny, a także powstrzymaniu skutków upływu lat. Coraz więcej osób poddaje się zmianom kosmetycznym. Liczba gabinetów także się zwiększa. Na dzień dzisiejszy gabinety kosmetyczne działają zarówno w większych miastach, jak i w mniejszych. Ich zakres usług również ciągle ulega poszerzeniu. Zwroty takie jak mikrodermabrazja (ciekawa historia) nie brzmią już całkowicie obco. Nazwy zabiegów wchodzą do codziennego języka, a same zabiegi dla niektórych również są już codziennością.

Zabiegi na skórę

Skóra jest bardzo istotnym organem. Łatwo ulega uszkodzeniu, a także widać po niej oznaki starzenia. Dla poprawy jej wyglądu oraz stanu wymyślono całą gamę zabiegów kosmetycznych. Niejednokrotnie korzystają z nich ludzie, cierpiący na schorzenia skóry objawiające się zmianami trądzikowymi, przebarwieniam czy piegami. Jednym z polecanych zabiegów jest peeling kawitacyjny. Analogicznie jak klasyczny peeling polega na usuwaniu martwego naskórka, jednak ma to miejsce przy użyciu ultradźwięków. Zabieg jest bezbolesny i nie wywołuje żadnych niepożądanych efektów. Podobny jest do wspomnianej wcześniej mikrodermabrazji. Ten zabieg z kolei odbywa się przy wykorzystaniu kryształków, najczęściej diamentu i także polega na usuwaniu naskórka.

Depilacja

Coraz większą popularność zdobywa także usuwanie nadmiernego owłosienia u kosmetyczki. Depilacja na własną rękę najczęściej jest bowiem ogromnie czasochłonna, a jej efekty bardzo nietrwałe. Istnieje dużo metod depilacji, chociażby gorącym woskiem. Do coraz chętniej używanych metod nowoczesnych zalicza się fotodepilacja. Metoda ta wykorzystuje silne impulsy świetlne do usuwania włosów, a także do stopniowego niszczenia ich cebulek, co powoduje, że nie odrastają. Jest to metoda nie bardzo bolesna, za to stosunkowo kosztowna. Sprawdź więcej: pod linkiem

Pozostałe zabiegi

Sporo kobiet sięga również po zabiegi medycyny estetycznej. Jednym z najpopularniejszych, a przy tym najmniej niebezpiecznych zabiegów tego rodzaju jest modelowanie ust (odwiedź stronę). Polega to na wprowadzeniu odpowiedniej substancji w usta i rozłożeniu tej substancji za pomocą masażu. W większości przypadków do tego celu wykorzystuje się kwas hialuronowy, który nie jest niebezpieczny dla człowieka. W niektórych przypadkach pojawia się efekt niepożądany w postaci chwilowego obrzęku ust, który jednak szybko znika.