Super zabiegi kosmetyczne o czym warto wiedzieć przed wizytą w punkcie specjalistycznym

W dzisiejszych czasach znacznie więcej uwagi poświęca się aspektom wyglądu zewnętrznego, jak również powstrzymaniu efektów upływu lat. Coraz więcej ludzi decyduje się na poddanie się zmianom kosmetycznym. Ilośc gabinetów również się zwiększa. Aktualnie gabinety kosmetyczne znajdują się zarówno w większych miastach, jak i w mniejszych. Ich zakres usług także ciągle się poszerza. Zwroty takie jak mikrodermabrazja nie brzmią już całkowicie obco. Nazwy procesów wchodzą do codziennego języka, a same zabiegi dla niektórych także stają się normą.

Autor: Centrum Kosmetyczno – Dermatolog

Obecnie coraz więcej uwagi zwraca się na wygląd zewnętrzny, a także powstrzymaniu skutków upływu lat. Coraz więcej osób poddaje się zmianom kosmetycznym. Liczba gabinetów także się zwiększa. Na dzień dzisiejszy gabinety kosmetyczne działają zarówno w większych miastach, jak i w mniejszych. Ich zakres usług również ciągle ulega poszerzeniu. Zwroty takie jak mikrodermabrazja (ciekawa historia) nie brzmią już całkowicie obco. Nazwy zabiegów wchodzą do codziennego języka, a same zabiegi dla niektórych również są już codziennością.

Zabiegi na skórę

Skóra jest bardzo istotnym organem. Łatwo ulega uszkodzeniu, a także widać po niej oznaki starzenia. Dla poprawy jej wyglądu oraz stanu wymyślono całą gamę zabiegów kosmetycznych. Niejednokrotnie korzystają z nich ludzie, cierpiący na schorzenia skóry objawiające się zmianami trądzikowymi, przebarwieniam czy piegami. Jednym z polecanych zabiegów jest peeling kawitacyjny. Analogicznie jak klasyczny peeling polega na usuwaniu martwego naskórka, jednak ma to miejsce przy użyciu ultradźwięków. Zabieg jest bezbolesny i nie wywołuje żadnych niepożądanych efektów. Podobny jest do wspomnianej wcześniej mikrodermabrazji. Ten zabieg z kolei odbywa się przy wykorzystaniu kryształków, najczęściej diamentu i także polega na usuwaniu naskórka.

Depilacja

Coraz większą popularność zdobywa także usuwanie nadmiernego owłosienia u kosmetyczki. Depilacja na własną rękę najczęściej jest bowiem ogromnie czasochłonna, a jej efekty bardzo nietrwałe. Istnieje dużo metod depilacji, chociażby gorącym woskiem. Do coraz chętniej używanych metod nowoczesnych zalicza się fotodepilacja. Metoda ta wykorzystuje silne impulsy świetlne do usuwania włosów, a także do stopniowego niszczenia ich cebulek, co powoduje, że nie odrastają. Jest to metoda nie bardzo bolesna, za to stosunkowo kosztowna. Sprawdź więcej: pod linkiem

Pozostałe zabiegi

Sporo kobiet sięga również po zabiegi medycyny estetycznej. Jednym z najpopularniejszych, a przy tym najmniej niebezpiecznych zabiegów tego rodzaju jest modelowanie ust (odwiedź stronę). Polega to na wprowadzeniu odpowiedniej substancji w usta i rozłożeniu tej substancji za pomocą masażu. W większości przypadków do tego celu wykorzystuje się kwas hialuronowy, który nie jest niebezpieczny dla człowieka. W niektórych przypadkach pojawia się efekt niepożądany w postaci chwilowego obrzęku ust, który jednak szybko znika.