Styl a figura – Moda męska – dopasuj ubrania do swojej sylwetki

Moda to, pomimo obiegowej opinii, pasja nie tylko kobiet. Także panowie zwracają ogromną uwagę na to, co na siebie zakładają. Stąd też w modnych magazynach oraz w internecie można znaleźć dużo porad, które pozawalają mężczyznom poznać typy sylwetek męskich i wybrać najlepszy ubiór.

Określenie własnego rodzaju budowy jest właściwie kluczem do sukcesu. Jeżeli poznamy swoje atuty i niedostatki, będziemy w stanie skuteczniej działać na tej płaszczyźnie. Jeżeli trudno jest samemu rozpoznać własny rodzaj sylwetki, warto poprosić o pomoc dobrego znajomego. A jeżeli obawiamy się reakcji przyjaciół na nasz kłopot, lepiej oddać się w ręce swojej najdroższej. W ostateczności, możemy skierować swe kroki do doświadczonego stylisty, który nie tylko określi nasz typ figury, ale dopasuje też odpowiednie odcienie do naszej karnacji.

Typy sylwetek męskich są prawie takie same jak kobiece. Mamy tu tak samo typ A, jak i „jabłuszko”, czyli panowie z brzuchem. Dodatkowo tutaj > wizytówka internetowa BEAUTIKON, jest jeszcze „ołówek”, czyli tak zwana „chłopczyca” u kobiet oraz „trójkąt”, a więc ideał, do którego dążą panowie. Jest to sylwetka bez mankamentów. Pokaźne ramiona, wąskie biodra, zero odstającego brzuszka. I właśnie panowie z taką sylwetką mają łatwo. Są w stanie dowolnie eksperymentować z modą. Jedyne, na co powinni zwracać uwagę, to zbyt obszerne ubrania, które ukryją ich wspaniałą sylwetkę.

Pozostali mężczyźni muszą się skoncentrować na tym, by ukryć własne mankamenty i zaakcentować atuty. W najgorszej sytuacji są z pewnością panowie o sylwetce ”jabłuszka”. Są to już faceci z nadwagą, dlatego należy ostrożnie wybierać strój, aby dodatkowo nie poszerzyć postury. Idealnie dobrana modna jeansowa kurtka będzie świetnym rozwiązaniem. Trzeba tylko uważać na wzory oraz jasne odcienie. Zasada jest taka, że te części ciała, z których jesteśmy niezadowoleni, tuszujemy ciemnymi, jednolitymi materiałami, bez żadnych upiększeń. Z kolei, „ołówek” powinien unikać ciemnych kolorów jak ognia, gdyż wyszczuplają one dodatkowo >>> BEAUTIKON > rekomendowana strona jego chłopięca sylwetkę. Taki mężczyzna powinien postawić na dwurzędowe marynarki i płaszcze oraz koszule w jasnych kolorach (jego-styl o modzie).