Spływ kajakowy na weekend

Jeszcze tylko poniedziałek, jeszcze tylko wtorek, jeszcze tylko środa i tak każdego tygodnia trwa wielkie odliczanie do weekendu. A kiedy nadchodzi długo wyczekiwany piątek, można spokojnie zacząć planować, jak wykorzystać te sobotę i niedzielę wolne od stresu, nauki i codziennych obowiązków. W letnie dni jest mnóstwo możliwości by spędzić weekend aktywnie, najlepiej na łonie przyrody z rodziną. I wcale nie trzeba jechać gdzieś daleko by ten czas dobrze wykorzystać. Korzystną ofertą może być spływ kajakowy.

Spływ kajakowy rzeką Kamienną
Autor: Jura Park Bałtów
Źródło: http://www.juraparkbaltow.pl

W Polsce jest dostępnych wiele ciekawych dystansów. Jednak jeśli jeśli brak nam czasu na dłuższy wypad lub nie mamy doświadczenia w nie uprawialiśmy wcześniej tego rodzaju sportu, można pojechać się na spływ kajakowy wzdłuż rzeki Pilica. Pilica to rzeka zlokalizowana w południowej i centralnej Polsce. Jest to najdłuższy lewy dopływ Wisły. Długość rzeki wynosi 319 km. Bieg turystyczno rekreacyjna.

Wystarczą dwa zestawione ze sobą luźnohasła: kajaki Pilica, by dać się ponieść różnym atrakcjom, które można spotkać aż na trzech interesujących ścieżkach wodnych o różnym dystansie:- Budy Michałowskie- Warka- trasa 16 km- Białobrzegi- Warka- dystans 28 km- Przybyszew- Warka- odległość 37 km

Autor: Ezra Casteel

Można wybrać którąś z proponowanych tras, a wycieczkę dodatkowo ubarwić biwakiem nad brzegiem rzeki i rozbić namioty. Można rozpalić ognisko i spędzić świeży letni wieczór, oglądając wyjątkowo bujne zieleń i widoki w tamtych okolicach. Wpisując w internetowej wyszukiwarce „kajaki Warka” lub „pilica spływ” można znaleźć szereg ofert firm, które realizując wycieczki kajakiem, urozmaicają je ogniskami, zbieraniem jabłek. co istotne każda firma oprócz wypożyczenia kajaków i kapoków, organizuje również środek transportu na miejsce wodowania. Ceny są również przystępne. Przykładowo wypożyczenie całego wyposażenia na cały dzień wynosi 150 zł. Można również zapytać co warto zobaczyć na podczas wycieczki. A jest co, ponieważ na wspomnianym już szlaku turystycznym można się zatrzymać się przy brzegu i zobaczyć niepowtarzalne zabytki architektoniczne. sprzęt wypożycza się w Warce, a potem już witaj przygodo.

Spływ kajakowy to nie tylko sposób na intensywny wypoczynek, ale również atrakcyjna forma na spędzenie choć tych dwóch dni wolnego i mnóstwo przygód, które będzie można wspominać wieczorową porą.