Sklepy dla turysty i żołnierza, czyli jakie rzeczy możemy kupić w militariach online?

Hobby strzeleckie to jedno z najstarszych aktywności człowieka. Sklep militarny kojarzymy zwłaszcza z wojnami, ale te jakkolwiek nie koncentruje się tylko na walce, szczególnie w czasie pokojowego współistnienia. Strzelectwo to także całe rytuały związane z polowaniami, ale i rywalizacją w sporcie oraz aktywną turystyką. Na jakie wyposażenie możemy natknąć się w ofertach sklepów z militariami online?

gadżety militarne
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Jak już od głównych skojarzeń rozpoczęliśmy – militarnia online to przede wszystkim wiatrówki i pistolety, a więc broń czyniąca dużo hałasu i postrachu. W kwestii pistoletów maszynowych (których energia kinetyczna pocisku przekracza ustalone normy) pod sprzedaż podlegają jedynie atrakcyjnie odwzorowane podróbki. Zatem sprzęt do strzelania dostępny w sklepach militarnych dostaniemy jedynie do określonych warunków.

Sektor samoobrony to inna „półka” towarów sklepowych. W tej gałęzi wybierzemy pomiędzy paralizatorami, pałkami teleskopowymi, a więc narzędziami wspierającymi służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo. W ramach sprzętów niezbędnych do samoobrony wymienia się także pistolety gazowe, broń hukową i alarmową, zestawy alarmowe.

W tym dziale każdy niepewny swojego bezpieczeństwa, np. właściciel dużego mieszkania czy funkcjonariusz policji, zaopatrzy się w niezbędny atrybut do walki.
Sklepy z militariami dysponują w swych ofertach też kącikiem dla intensywnych podróżników. Specjalnie dla podróżników z dużym plecakiem (który nierzadko stanowi cały dobytek i nocleg) istnieją te sklepy.

noże militarne
Autor: Brian nairB
Źródło: http://www.flickr.com
Dostać w nich można latarkę tylko sobie zażyczymy, scyzoryki szwajcarskie, czy do zbieractwa grzybów. Zaopatrzenie się w paintball-ową bitwę to w takim sklepie obowiązek. Organizator kupi tu w noktowizory, maskujące ubrania wojskowe,kompaktowe i bardziej zaawansowane lornetki, wykrywacz metali, a nawet zegarki szpiegowskie. Dla jednych zakrawa to o przesadne gadżeciarstwo, dla pasjonatów to jak każdy inny przejaw hobby, interesującej pasji.

To raj, istna gratka dla fanów survivalu, zwykłych grzybiarzy, ale i po prostu kolekcjonerów właśnie takich sprzętów, które przydadzą się na potem. Każdy przynależny do powyższych grup wyszuka tu coś dla specjalnie dla siebie.