Raj dla wędkarzy

Wędkowanie większości z nas kojarzy się z monotonną pseudorozrywką dla staruszków. Najczęściej widuje się starszego pana siedzącego sobie spokojnie na stołeczku nad brzegiem rzeki, trzymającego w dłoni wędkę i.. tyle. Nuda nie do opisania, nic się nie wydarza, ewentualnie gazetę można przeczytać.

No, czasami może zadrży wędka, czasem może zahaczy się jakaś rybka i w tej sytuacji należy ją wyciągnąć z brudnawych odmętów. A to także nie jest specjalnie ekscytujące. A wyprawy (www.legalnomads.pl/wyprawa-do-namibii/) wędkarskie (Zew Przygody) to przygoda.

Tego typu obrazki podsuwa wyobraźnia i właściwie tak zwykle wygląda wędkowanie , ale na pewno do tego się nie ogranicza. Dla prawdziwego fanatyka nie lada przyjemnością są wyprawy (http://www.legalnomads.pl/wyprawa-do-indii/) wędkarskie. To przygotowane, grupowe wyprawy, zwykle na północ Europy. Na takiej wycieczce naprawdę można odczuć co to znaczy ekstremalne wędkarstwo. Należy zdawać sobie sprawę, że nie będzie to zwykła wycieczka na ryby. To bardziej zorganizowana wyprawa na wielkiego zwierza. Łowiska w Szwecji dla przykładu pełne są ogromnych łososi, z którymi trzeba zawalczyć. Wypływamy łódką kawał w morze, naturalnie z przewodnikiem, który dokładnie wie, gdzie ryba bierze i co możemy złapać.

Na ryby z dobrze jest wyjechać większą grupą. Jeżeli łowimy to na pewno mamy znajomych również uwielbiających wędkowanie, dobrze jest więc zaproponować im tego rodzaju właśnie sposób spędzenia kilku dni. Indywidualne wyprawy wędkarskie mogą być również doskonałym pomysłem na przykład na cały urlop. Gdy chcemy odreagować rzeczywistość, spróbować innego życia, spędzić czas na morzu, walczyć z naturą – to wspaniała przygoda.

Naturalnie możemy w międzyczasie zaplanować sobie też inne rozrywki. Pomyślmy jednak czy to odpowiednie dla nas. Jeśli cierpimy na chorobę morską, źle się czujemy w wielkiej przestrzeni i nie jest dla nas żadna rozrywką zmoknąć do gołej skóry i szarpać się dwie godziny z rybą ciągnąc ją do łodzi – lepiej nie wybierajmy się na tego rodzaju wypad. To genialna zabawa ale i wielki wysiłek fizyczny, do którego powinniśmy się przygotować. Jeśli nasza kondycja pozostawia wiele do życzenia lepiej pozostańmy na stołeczku nad rzeką czy jeziorem i nie wyprawiajmy się łodzią na morze. Zacznijmy od mniej wymagających eskapad.