Pospolite zabiegi dermatologiczne – czym charakteryzują się.

Warsztaty kosmetyczne pękają w szwach. Niekiedy z najdrobniejszym szczegółami dotyczącymi naprawy naszej skóry, ciała, paznokci udajemy się do ekspertów. Epilacja, czy oczyszczanie twarzy to najbardziej powszechne w dzisiejszych czasach zabiegi. W zasadzie każdy z nas, choć raz już z tego skorzystał. Pod lupę poddamy też nadpotliwość jako problem dzisiejszych czasów.
polecana strona
Autor: 123rf
Źródło: 123rf

Epilacja to czasowe albo wieczne pozbawienie skóry owłosienia. W zabiegu epilacji włos wyrywany jest wspólnie z cebulkami w odróżnieniu od depilacji, w którym cebulki pozostają w skórze. W przeciwieństwie do depilacji, którą zwykle wykonuje się w domu – epilacja przeważnie wymaga udania się do kosmetyczki. Promuje się kilka wersji epilacji: laserowa, elektrokoagulacja, elektroliza, fotoepilacja bądź ultradźwięki. Nadpotliwość to przeszkoda bardzo wielu osób (dodatkowe informacje na stronie www) . Każdy toczy batalię z potem, choć jego emitowanie to konieczny dla zachowania zdrowia proces fizjologiczny. Pocenie się chroni organizm przed przegrzaniem. Kłopot w tym, że u jednych skóra jest jakby sucha nawet w upał, u drugich zaś zwilgotniała nawet w chłodny dzień. Nadpotliwość – sprawdź stronę – albowiem to osobista sprawa. Efektywnymi sposobami na walkę z poceniem to zastosowanie antyperspirantów, gdy jednak te nie wspierają warto siegnać po zasypki, czy zastosować kurację (2 razy w tygodniu przyrządzać sobie kąpiele dłoni jak również stóp w naparze z kory dębu, brzozy, liści orzecha włoskiego, szałwii).


Z potem wojuje się też od środka. Jego wydalanie ogranicza picie naparu z szałwii bądź zażywanie ziołowych kapsułek. Pod obserwacją lekarza można aplikować leki osiągalne na receptę (niestety mają skutki uboczne) lub wyciszające. Oczyszczanie twarzy natomiast jest przeznaczone m.in. dla ludzi z cerą tłustą oraz trądzikową, które borykają się z nadmiarem sebum czy kłopotliwymi do usunięcia wągrami. Odróżniamy : hydrabrazję – zabieg oczyszczający z użyciem wody, mikrodermabrazja – polega na spokojnym, w pełni kontrolowanym ścieraniu naskórka, warstwa po warstwie, aż do chcianego poziomu, za pomocą diamentowych głowic z spożytkowaniem próżni, czy oczyszczanie laserowe – zabieg antybakteryjny laserem IPL, który zapobiega tworzeniu się nowych stanów zapalnych.

Każdy z zabiegów pomoże nam uporać się z kłopotami dotyczącymi naszej skóry. Dla jednych będzie w większym stopniu skuteczny, dla drugich mniej. Wskazane jest aby jednak skorzystać z tego rodzaju usług, tak aby się o tym przekonać.