Preparaty do twarzy – w jakim zamiarze są wykorzystywane.

Niejedna kobieta, każdy mężczyzna czy nastolatek wie, że należy szczególnie troszczyć się o skórę twarzy. Nie chodzi tu o traktowanie mnóstwa kosmetyków, a właściwie o to by wykorzystywaćjednego, natomiast przeznaczonego właśnie do naszego wariantu cery. Niekiedy warto jest zainwestować w dany, faworyzowany czy zachwalany kosmetyk i sprawdzić na sobie, ponieważ może okazać się, że będzie dla nas bardzo dobry.

szminki
Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Istotną czynnością jaką przeprowadza każdy z nas wkrótce po porannym zejściu z łóżka jest umycie twarzy i nałożenie na nią kremu. Gdy chodzi jednak o krem do twarzy,ważne jest aby był on trafny, ponieważ po nałożeniu będzie widniał na skórze przez całkowity dzień. W zależności od tego jaki posiadamy typ cery (sucha, tłusta, wrażliwa, mieszana) taki krem do twarzy powinniśmy wykorzystywać. Dziś na rynku jest ich całe mnóstwo, w różnych przedziałach cenowych. Każdy z pewnością odszuka coś dla siebie. Następnym kosmetykiem, który niezwykle często można spotkać na twarzy zwłaszcza pań jest róż do policzków. Istnieją mocne uniwersalne zasady, którymi trzeba kierować się przy wyborze różu. Jeśli masz jasną cerę pewnikiem jest, iż dla Twojej cery będą najlepsze produkty w pastelowych, różowych kolorach , które nadadzą policzkom delikatny rumieniec. Sprawdź więcej na temat: „>.
Dla cer porcelanowych właściwe będą również pastelowe róże z tonami pomarańczu, za to brzoskwiniowy jest szczególnie dobrym kolorem dla cer z żółtymi tonami. Barwę różu możesz sprawdzić przyrównując go ze skórą warg po wewnętrznej ich stronie. Róże do policzków są dostępne w formie sypkiej, kremowej, kompaktowej, a także żelowej jak również w kulkach. Róże sypkie pozwalają bardzo szybko i funkcjonalnie poprawić make-up, ten w kremie wymaga nieco więcej praktyki i czasu, aby nałożyć go dobrze. Jest za to bardziej trwały niż róż sypki czy w kulkach. naturalny róż do policzków w kamieniu jest natomiast najbardziej wielofunkcyjny i nadaje się do wszystkich odmian skóry. krem-wodny – krem wodny

kosmetyki
Autor: Brynn Tweeddale
Źródło: http://www.flickr.com
Zarówno krem do twarzy jak i róż do policzków może w podobny sposób bardzo ulepszyć jakość i wygląd twarzy, jak i całkiem zepsuć rezultat końcowy kosmetycznych zmagań. Odpowiednio dobrany róż na policzkach nadaje przyjemny, dziewczęcy wygląd osobom naturalnie bladym i o jasnej karnacji. Z kolei dobrze dopasowany krem sprawi, że twoja skóra będzie wyglądała na idealnie piękną.