Posiadasz nadmiar wolnego czasu? Tym bardziej nie siedź bezczynnie

Często skarżymy się na brak czasu, lecz paradoksalnie, w momencie gdy posiadamy go zbyt dużo zaczynamy się nudzić. Nie umiemy znaleźć sobie miejsca, jesteśmy gotowi i czekamy zdaje się na jakiś impuls, który napędzi nas do działania. Tymczasem istnieje mnóstwo pomysłów na spędzenie wolnego czasu, oto kilka z nich.

Autor: Vivarto

Na początek będzie domowo, jednak nie zamierzamy proponować gapienia się w telewizor. Zamiast tego, włącz komputer i pooglądaj serial, który chciałeś już dawno obejrzeć, ale zawsze nie miałeśna niego czasu. Nieistotne czy to serial familijny (komedie rodzinne), serial fantasy, a może też serial z gatunku horrorów (czas na horror) albo serial komediowy. Był jakiś w pewnym momencie życia, który chciałeś pooglądać, ale nie starczyło ci czasu, bo wtedy byłeś zapracowany, miałeś dużo zajęć, zacząłeś się już wciągać i nie skończyłeś. Właśnie w takie dni kiedy się nudzisz jest świetny czas, by to nadrobić.

Masz za dużo czasu? Zabierz się za porządkowanie na przykład szaf, na które normalnie brakuje ci czasu. Mogą to być również te szeroko rozumiane porządki domowe czy ogrodowe (wreszcie posprzątasz poddasze lub wyplewisz chwasty), ale także przez to pojęcie rozumiem domowe naprawy i remonty. Są czasami takie drobne zaległości, które masz ochotę nadrobić, ale nie ma kiedy, to jest właśnie dobry moment, aby naprawić zepsutą półkę czy odświeżyć zachlapaną ścianę.
W ten wolny czas możesz także odnowić swoje stare znajomości. Bez wątpienia masz znajomych, z którymi kiedyś byłeś blisko (i nie mówię tu o byłych partnerach), a których teraz zaniedbujesz, nie zupełnie dlatego, że tak chcesz, ale niestety przez prawdziwe życie: rodzina, praca, inne poważne rzeczy. Z powodu nadmiaru wolnego czasu możesz to teraz nadrobić, możesz spotkać się z kolegą lub koleżanką, którą dawno miałeś okazji spotkać, abypowspominać. Możesz także oczywiście odwiedzić jakiegoś członka rodziny, dawno nie widzianego.

A przy tych wszystkich radach możesz też tak normalnie usiąść gdzieś w ustronnym miejscu i zastanowić się: kim jestem, w jakim kierunku idę, gdzie będę za kilka lat? Ta chwila dla nas samych, na którą nie mamy czasu na co dzień z pewnością ci pomoże. Spośród wszystkich rzeczy, które posiadamy lub życzylibyśmy sobie mieć właśnie tej z pozoru prostej rzeczy brakuje nam najbardziej – chwili dla siebie, chwili, żeby pojąć nas samych.