Polskie morze – dobre miejsce na urlop

We współczesnych czasach świat stoi dla nas otworem. Jesteśmy w stanie wybrać się na wycieczkę na drugi jej koniec, bez przymusu odkładania na to przez całe życie. Tanie linie lotnicze nas rozpieszczają, śródziemnomorskie kurorty są na wyciągnięcie dłoni, w ciągu paru godzin można się tam dostać, w kwocie kilkuset złotych. Jednak nie każdy lubi latać samolotem, nie każdy także lubi upały i letnią wodę w morzu. Mimo tych wszelkich udogodnień, wciąż rzesze Polaków wyprawiają się co roku nad nasze morze. Na czym polega jego popularność?

pokój hotelowy nad morzem
Autor: Greenland Travel
Źródło: http://www.flickr.com
Spójrzmy na zakwaterowanie – proponowane przez Sopot, Juratę czy Dąbki noclegi, są na najwyższym poziomie. Można zarezerwować sobie pokój przez internet, zapłacić wpisowe i mieć gwarancję, że będziemy mieli gdzie spać. Dodatkowo, są to zazwyczaj miejsca znajdujące się bardzo blisko morza, dlatego nie powinniśmy obawiać się wielokrotnych, długich marszów nad wodę. A jeżeli o plażach już mówimy – ich stan polepszył się znacznie przez ostatnie dziesięć lat. Nie są już zaśmiecone, swoim standardem nie odbiegają od tych francuskich czy greckich. Woda w morzu jest z kolei wyśmienita – nigdzie indziej, przy tak fantastycznej pogodzie, nie otrzymujemy przy okazji takich atrakcji. Chłodna bryza koi nasze ciała, chroniąc od spiekoty, człowiek naprawdę czuje, że przebywa nad morzem – Ruszaj w Polskę.

Organizujesz wypad na polskie plaże? Nic łatwiejszego! Na początku wybierz miejscowość i znajdź tam hotel, wpisując do wyszukiwarki odpowiednią frazę, np. „Dąbki noclegi” – miejmy na uwadze, im szybciej zarezerwujemy apartament, tym mniej za niego zapłacimy (nad morzem domki). Potem należy obrać sposób podróży. Możemy pojechać tam własnym autem, pociągiem lub komercyjnym autokarem. W zależności od odległości od naszego miejsca docelowego, każda sprawdzi się odmiennie. Jeśli wybieramy się z południowych krańców Polski, może warto by było wziąć samochód i po drodze przeznaczyć jeden dzień na odwiedzenie, np. Torunia? Wtenczas droga nie będzie nam się tak dłużyć.

Bałtyk
Autor: mariaaantonina
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak jakąkolwiek opcję wybierzemy, każda będzie dobra, bowiem istnieje pełno połączeń z większości miast, prowadzących nad polskie morze. Jeśli jako miejsce przeznaczenia wybieramy Dąbki noclegi nie sprawią nam problemu. Internet nas w tym poratuje, nie będziemy nawet musieli wykonać telefonu. Dojazd jest bardzo korzystny z każdego miejsca. Ale najważniejsza jest aura – nad Bałtykiem człowiek wie, że jest nad morzem.