Polecany sprzęt snowboardowy bezpieczny dla użytkownika.

Ktokolwiek, kto zaczyna swoją przygodę na desce snowboardowej powinien mieć przyzwoicie dopasowany rynsztunek. Snowboard dobieramy zależnie od wagi ciała, wzrostu, wymiaru stopy również stylu jakim zamierzamy poruszać się po stokach, czy też poza nimi. Należy pamiętać, że sprzęt snowboardowy musi być solidnej jakości, by spełniał swoje funkcje i był bezpieczny dla użytkownika. Dla tych, którzy zaczynają przygodę z owego typu przygodą najlepszą opcją jest miękka deska.

góry
Autor: Ruth Hartnup
Źródło: http://www.flickr.com

Poprzez swoje własności, pozwala wybaczyć debiutantom błędy, przez co o wiele rzadziej upadają, mniej się męczą i nie tracą zapału do nauki. Deska twarda stanowczo bardziej odzwierciedla każdy niewłaściwy ruch, przez co jest wyraźnie trudniejsza w prowadzeniu.Dużym udogodnieniem dla jeżdżących na desce jest serwis snowboard Białka Tatrzańska. W tym miejscu jest możliwość uzupełnić straty w deskach, nasmarować je i naostrzyć, a także zamontować, albo wyregulować wiązadła. Najistotniejszą cechą wiązania jest jego możliwość dostosowania do buta, co wprost przekłada się na kontrolę jazdy. Stosowne dopasowanie również redukuje urazy stopy, bądź stawu skokowego. W wiązaniu dopasowanie realizowane jest za pomocą rozmiaru, systemu regulacji, także kształtu i własności strapa. Sprzączki powinny zapewniać odpowiednie dozowanie siły zaciśnięcia pasów. Należy mieć na uwadze, że do obuwia przystosowujemy wiązania, nie na odwrót. Najistotniejsza jest wygoda i bezpieczeństwo, a tę umożliwiają przede wszystkim przyzwoicie przystosowane buty. Dobre dostosowanie jest zależne od układu sznurowania, także surowców, z jakich zbudowany jest but wewnętrzny.

snowboard
Autor: Rene Dana
Źródło: http://www.flickr.com

Podstawową maksymą jest to, że buty nie powinny być ani za duże, ani za ciasne. Niskie temperatury, mocny wiatr, duża wilgotność podczas jazdy na desce potrzebują specjalnie do tego szykowanych ubrań. Przyjemność z jazdy będzie tym wyższa, im dłużej uda się utrzymać właściwą temperaturę ciała i im dłużej nasze okrycie zostanie suche. Kurtki i spodnie snowboardowe wytwarzane są ze specjalnych tworzyw, które ochraniają ciało przed zimnem, wodą i umożliwią należytą wentylację.