Pies to najlepszy przyjaciel człowieka.Naturalnie nikt, kto jest właścicielem psa lub marzy o nim, nie zaneguje tego powiedzenia.

Aczkolwiek rasowy pies może być też opłacalną inwestycją. Jednakże utrzymanie rasowego pupila wymaga znacznie więcej wysiłku niż wychowanie kundelka ze schroniska. Jednak hodowcy nie skarżą się. Oprócz pozytywnych doświadczeń, jak duma z championa, można też nieźle zarobić.
Na czym polega profesjonalna hodowla?

Przede wszystkim należy znaleźć odpowiednią rasę psa. Często przyszli nabywcy nie liczą się z kosztami i kupują najdroższe psy, żeby potem móc założyć dobrze prosperującą hodowlę – . Należy mieć na uwadze, że aby mieć kilka psów niezbędne są odpowiednie warunki. Jeśli mieszkamy w małym domu, lepiej nie kupujmy dużego psa.

Wiedzmy, że duże psy, aby były zadbane muszą się porządnie wybiegać – minimum cztery każdego dnia. Rozważmy tę sprawę , jeśli mieszkamy w centrum miasta. Naturalnie mały metraż ani niedostatek terenów zielonych nie dyskwalifikuje nikogo, jako przyszłego. Niektóre rasy nie maja dużych wymagań, jeśli chodzi o powierzchnię do biegania. Przykładowo popularna rasa Yorkshire Terrier, to dobre wyjście dla zapracowanego mieszczucha, bo nawet parka jest niewielkim obciążeniem dla właściciela. Yorki nie potrzebują też długich, intensywnych spacerów.
Z kolei hodowla (http://aquablendpolska.com/katalog/grupowe-igloo-dla-cielat,37.html) dużego psa, jak na przykład rasy Mastif Tybetański, wymaga już wielokrotnie więcej wiedzy. Ostatnio jest to popularna rasa,z uwagi na to, że rodowodowe szczeniaki osiągają bardzo wysokie ceny, nawet do 5 tys. zł. Naturalnie można też nabyć pieska po dużo niższej cenie, wszystko zależy od pochodzenia psa.
W kraju funkcjonuje kilka hodowli tej sympatycznej rasy psów. Można wpisać w wyszukiwarkę hasło: mastif tybetański hodowla (poznaj szczegóły) i na pewno już na pierwszej stronie odnajdziemy polecanych w mieście hodowców. Jeżeli poważnie myślimy o założeniu hodowli, nie należy oszczędzać przy zakupie. Warto również zasięgnąć informacji o wybranej hodowli, ponieważ nierzadko zdarza się, że hodowcy są nieuczciwi(witaminy są psom potrzebne).