Peeling chemiczny staje się zdecydowanie chętniej wybierany wśród kobiet

Jego podstawowym zadaniem jest skuteczna poprawa stanu skóry zarówno na twarzy, szyi, jak i rękach. Możemy w ten sposób oczyścić i w dużej mierze wygładzić oraz wpłynąć na koloryt skóry. Dermatologia estetyczna już od wielu lat dostrzega plusy tego peelingu. Odpowiednio dopasowany kwas może doskonale wpływać na wygląd naszej skóry.

dermatologia
Autor: Luke Lehrfeld
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejszym zadaniem w tym przypadku jest usuwanie naskórka, co umożliwia pozbycie się przebarwień skóry, niewielkich zmarszczek lub blizn potrądzikowych. Ale zanim zdecydujemy się ostatecznie na chemiczny peeling, należy jak najwięcej dowiedzieć się dotyczące reakcji skóry na zabieg.

Peeling chemiczny to dość inwazyjny zabieg, z tego powodu za każdym razem musi być wykonywany przez wykwalifikowanego dermatologa. Specjaliści z zalecają robienie tego zabiegu w okresie jesienno-zimowym, kiedy promieniowanie słoneczne jest zdecydowanie najsłabsze. Poza tym trzeba wiedzieć, że skóra po zabiegu wymaga parudniowej rekonwalescencji i niezwykle istotne jest unikanie przebywania na słońcu.

Z peelingu chemicznego nie powinny korzystać osoby, które skarżą się na wszelkiego rodzaju alergie skórne. Nie może być również stosowany przez kobiety ciężarne czy też mających wszelkiego rodzaju uszkodzenia naskórka. Dodatkowo zażywanie pewnych leków może również (jeszcze więcej) stanowić przeciwwskazanie do wykonywania peelingu chemicznego, który jest dosyć inwazyjnym zabiegiem.
Peeling chemiczny zalecany bywa wszystkim osobom, które chciałyby wpłynąć na wygląd swej cery i pozbyć się niechcianych defektów. Kwasy efektywnie odbudowują naskórek,
medycyna
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

dodatkowo działają odmładzająco i likwidują wszelkiego rodzaju niedoskonałości, takie jak przebarwienia, blizny czy suchość skóry. Idealne rezultaty odnotowują także kobiety skarżące się na powstawanie zmarszczek.

Dla najlepszych efektów bardzo istotne bywa zwykle nie tylko właściwe wykonanie zabiegu, lecz również (www.programylojalnosciowe.pl) właściwa pielęgnacja skóry. Po peelingu skóra przez jakiś czas może być zaczerwieniona, czasem pojawia się również rumień, a nawet delikatne obrzęki. Nie wolno się drapać ani nawet dotykać twarzy. Nie można również przez co najmniej jeden dzień robić makijażu lub stosować inwazyjnych preparatów kosmetycznych.