Ocal życie niechcianego psa – dlaczego powienieneś przemyśleć wzięcie psa ze schroniska.

Ludzie, którzy decydują się opieki czworonoga, zdają sobie sprawę, że jest to duża odpowiedzialność. Jednak z troski do naszego pupila stać nas na pewne wyrzeczenia, a nasz pies odwdźięcza się bezwarunkowym uwielbieniem, lojalnością i miłością. Nie wszystkie psy miały tyle pomyślności by spotkać na swojej ścieżce człowieka, który pokocha je.

Ocal życie niechcianego psa
Pies, Shi-Tzu
Autor: JakeCop
Źródło: http://www.sxc.hu

Na przekór trendowi na rasowe psiaki, nadal są osoby, które wybiorą małego, porzuconego burka. Posiadanie psa z szlachetnym pochodzeniem nęci, są one wyjątkowo urodziwe, nierzadko obdarzone wyjątkowymi cechami. Jednak trzeba mieć na uwadze, że tych psów nikt nie porzuci, one zawsze odnajdą kochający dom. Z tego powodu nie zapominaj zwierząt, które nie miały tyle pomyślności w życiu.

Pomyśl czy warto wydać duże pieniądze na rasowego psa, czy może bardziej słuszne jest zabranie go z ulicy i ocalenie jego życia? Odwiedź do pobliskiego schroniska dla zwierząt i rozejrzyj się – może któryś ze psiaków ujmie Cię za serce. W schronisku napotkasz na psiaki wszystkich ras i rozmiarów, z pewnością któryś przykuje Twoją uwagę. Będziesz także mógł wybierać w wieku. Te małe mogą jeszcze wymagać tresury załatwiania się na dworze, te bardziej wiekowe na pewno są już przeszkolone – kliknij tutaj.

Przygarnąłem psa! Co teraz?
Jeśli jestes już szczęśliwym posiadaczem psiaka, następnym celem jest nabycie dla niego wyprawki. Będziesz musiał mieć dla niego linki, obrożę i jedzenie. Będąc w sklepie zoologicznym opłaci się zaglądnąć do działu „zabawki dla psa” i kupić coś dla swojego pieszczocha. W asortymencie będzie mnogość najróżniejszych akcesoriów – fruwające freesbe, gumowe gryzaki, pluszaki – wszystko dzięki czemu zwierzęta mogą rozładować nadmiar energii i trochę polatać.

Należy wystrzegać dokarmiania psa jedzeniem, które jest przeznaczone dla nas. Często nie jest to dla niego właściwy pokarm i może sprowadzić kłopoty żołądkowe.

Poszukujesz następnego tekstu na rozpatrywany tutaj temat? Jeśli tak, to ten wyczerpujący artykuł bez cienia wątpliwości także uznasz za interesujący.

Zabronione powinno być futrowanie psa czekoladą! Pomimo, że ją uwielbiają, to czekoladki przyczyniają się do wytwarzania się niebezpiecznych toksyn, a te z kolei oddziałowują na układ trawienny, mózg czy serce.

Kiedy tylko możesz, staraj się nie opuszczać swojego pupila na cały dzień. Nie zapominaj o spacerach przynajmniej 3 razy na dzień. Twój zwierzak z pewnością odwdzięczy się bezwzględną miłością i lojalnością!