Obozy konne czyli wakacje w siodle

Wszyscy chcemy zapewnić naszym dzieciom interesujące wakacje, o których marzą cały rok szkolny. Na rynku można natknąć się na wiele sugestii obozów i kolonii, włączając w to od niedawna cieszące się dużą popularnością wyjazdy dzięki, którym dziecko może się nauczyć czegoś interesującego lub doskonalić swoje talenty, jak np. obozy konne. Ta forma aktywnego wypoczynku zapewnia dziecku ruch i zajęcie a w tym samym momencie stanowi świetną wakacyjną rozrywkę.

Agroturystyka na Kaszubach
Autor: www.nakaszubach.pl
Źródło: www.nakaszubach.pl
Jeździectwo (zobacz ofertę) to więcej niż aktywność pomagająca utrzymać dziecko w dobrej formie fizycznej i dająca zajęcie w trakcie wakacji. Jazda konna pozwala odczuć odpowiedzialność za konia, o którego trzeba bardzo dbać. Dziecko uczy się zasad bezpieczeństwa w ciągu jazdy, poznaje też sposoby oporządzania konia, czy nawet dowiaduje się jak uczyć pozostałe dzieci. Przebywanie blisko natury pozwala dziecku odpocząć.

Polecanym ośrodkiem proponującym w swojej ofercie obóz jeździecki jest na przykład Szkoła Jazdy Konnej Patataj. W wyjazdach mogą wziąć udział dzieci i młodzież w prawie każdym wieku, a jazdy są odpowiednio dopasowane do wymagań wybranych grup wiekowych. Klub jest jednym z największych ośrodków w okolicach Warszawy.

Niezależnie od tego na jaki obóz wyślemy naszą pociechę należałoby spytać dziecko czego chciałoby się nauczyć i dobrać wycieczkę do jego zainteresowań. Dzięki temu wakacje na pewno będą radosne.

Poznaj ofertę Szkoły Jazdy Konnej Patataj:
Wyświetl większą mapę