Nowinki w sklepie z artykułami zoologicznymi czyli wszystko dla naszych pupili.

Etap kiedy w sklepach zoologicznych zaopatrywaliśmy się tylko w karmy dla psów czy kotów i akcesoria dla gryzoni lub artykuły wędkarskie już dawno przeminął. Nowocześni posiadacze pupili – psa, kota, fretek czy papug i żółwi są o wiele bardziej wybredni. Ozdoby zamiast obroży, fikuśne drapaki, transportery wyglądające jak statki kosmiczne czy posłania imitujące ludzkie łóżka to tylko czubek góry lodowej zoologicznego asortymentu.

terrarium
Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com
Aby trafić w gusta najbardziej wymagających właścicieli mniejszych lub większych stworzeń sklepy zoologiczne stale zwiększają swoje wyposażenie, ku utrapieniu niezdecydowanych i niezorientowanych osób.

Wybredny kastrat czy senior z problemami urologicznymi?Wchodząc do nowoczesnego sklepu zoologicznego nawet wybór poidełka dla chomika czy obroży nie będzie sprawą prostą – polecana propozycja sklepu terrarystycznego. Spowodowane jest to bardzo bogatym wyborem produktów – karmy dla psów czy kotów zależą nie tylko od rasy zwierzęcia ale także od jego wieku, stanu zdrowia, płci a nawet indywidualnych gustów smakowych, i tym sposobem, mamy do wyboru pokarm dla wrażliwych brzuszków – z delikatnymi gotowanymi na parze kawałkami mięsa a także dziczyznę czy jagnięcinę dla wybrednych podniebień. Karmy nowej generacji nie są tylko zwykłym pokarmem ale także chronią przed chorobami i dostarczają niezbędnych substancji odżywczych, dostosowanych do potrzeb naszych podopiecznych, ich wieku i kondycji fizycznej. Każdy zwierzęcy żarłok będzie usatysfakcjonowany. Więcej: tutaj

Wycieczka z pupilem – o czym musimy pamiętać?Planując wyjazd z naszym zwierzakiem okazuje się często, że musimy zabrać ze sobą nie mniej artykułów niż dla nas samych czy naszych dzieci – smycze i uprzęże, drapaki, zabawki i smakołyki to tylko cześć tego, co może się przydać w podróży. Najważniejszym aspektem wyjazdu będzie to, w czym nasz podopieczny ma podróżować. Właściciele psów nie muszą się nad transporterem głowić, ale nasze koty, dla bezpieczeństwa swojego i naszego muszą zostać umieszczone w specjalnym transporterze. Dobry transporter dla kota zapewni mu dostateczną ilość miejsca i będzie miał wbudowane miseczki z woda i karmą. W przypadku kotów powinniśmy pamiętać także o zapewnieniu im miejsca do załatwienia swoich potrzeb fizjologicznych. Kuweta dla kota może być obudowana z ruchomymi drzwiczkami lub odkryta. Wybór zależy od zasobności naszego portfela i upodobań zwierzaka. Polecane produkty – przejdź do oferty mat grzewczych.

Miłośnicy wodnych stworzeń i akwarystyki.Dla fanów rybek, krabów, żółwi i podwodnych światów sklepy bogate są w akwarystyczny sprzęt. Monumentalne akwaria z egzotycznymi stworzeniami i roślinnością kuszą z wystawy. Jeżeli zaliczamy się do fanów wodnych stworzeń i chcemy posiadać coś oryginalnego w ogródku to oczko wodne z folii będzie idealnym rozwiązaniem. Więcej w tym temacie: pod tym linkiem

Decydując się na posiadanie pupila musimy wziąć pod uwagę co będzie nam potrzebne, aby zapewnić mu optymalne warunki. Należy jednak pamiętać, że nawet najlepsza kuweta czy najdroższa karma nie zastąpi mu naszej uwagi, opieki i uczucia.