Nowe oblicze gier planszowych

W ostatnich latach gry planszowe strategiczne, logiczne czy podróżne podbijają oprócz serc dzieci również często serca dorosłych. Wiele osób spotyka się przy grach w domach, kawiarniach, klubach czy świetlicach. Razem podbijają państwa, walczą z potworami, walczą o ograniczone zapasy i skarby czy wymieniają się produktami na średniowiecznych szlakach handlowych.

Zestaw gier towarzyskich
Autor: home&you
Źródło: home&you
Gry planszowe dla najmłodszych z pewnością są najbardziej tradycyjną kategorią gier. Większość z nas kojarzy je właśnie z rozrywką dla dzieci, ewentualnie młodzieży. Jest to raczej błędne myślenie. Oprócz propozycji dla dzieci na półkach stoją pozycje dedykowane dorosłym. Niełatwo wyobrazić sobie przecież trzecioklasistę grającego w np. Grę o Tron (grę wymagającą strategicznego myślenia i z rozbudowaną fabułą dotyczącą m.in. wojen) nie wspominając nawet o grach erotycznych.

Kliknij ten odnośnik i zobacz tam uwagi na nasz temat. Gdy wynikną jakiekolwiek pytania, to szybko Ci na nie odpowiemy.

Granie na przykład w karciane gry planszowe będzie świetną propozycją na wyjście ze znajomymi do pubu czy latem na łąkę. Wiele gier jest wyjątkowo skuteczna do rozkręcenia domówki czy przy okazji dłuższej opieki nad powierzonymi nam dziećmi. Wystarczą chęci i gry. Nawet indywidualnie można wybrać coś dla siebie i fajnie spędzić wolny wieczór.

Autor: Klaudia Rakowska, PR Executive

Jeśli nie mamy w najbliższych planach poświęcać znacznych pieniędzy na gry, o których nie wiemy czy nam się spodobają zawsze można wziąć udział w jednym z licznych festiwali gier mających miejsce co jakiś czas w następnym miejscu. Wygodną alternatywą do niepewnych zakupów jest też wypożyczalnia gier planszowych, będąca w ofercie największych sklepów.

Nie możemy jednoznacznie określić jaka przyszłość czeka gry planszowe, ale w tym czasie przeżywają one odrodzenie i wszystko wskazuje na to, że ich dobra passa potrwa długo.