Nasza energia tkwi w wodzie. Na co wpływa woda?

Na pewno wszyscy świetnie wiemy, że nasz organizm to w większości woda. Stanowi ona nawet 70 % naszej masy. Dlatego tak istotne jest ciągłe nawadnianie organizmu. Być może nie wiedzieliśmy o tym, ale odwodnione komórki szybciej poddają się procesom starzenia i są łatwym celem ataku dla różnych chorób oraz wirusów.

Nasz współczesny tryb życia jest bardzo szkodliwy dla naszego zdrowia. Jesteśmy przemęczeni, dużą część naszego czasu przeznaczamy na pracę. Nie relaksujemy się, za krótko sypiamy. Na dodatek, fatalnie się odżywiamy. Jadamy cokolwiek i gdziekolwiek. W rzeczywistości, chodzi nam jedynie o zaspokojenie ssącego głodu. Tymczasem, nasze ciało do normalnego funkcjonowania potrzebuje zbilansowanej ilości substancji odżywczych. Bardzo ważna jest również woda.

Napoje, po które zazwyczaj sięgamy, by zlikwidować pragnienie, są niezbyt zdrowe. Kawa, herbata, napoje gazowane- to tylko przez chwile daje nam ukojenie, ale prawie nigdy nie myślimy o tym, jakie straszne spustoszenie wyprawiają one w naszym ciele.

Również wody mineralne nie zawsze są dobre.

Ta wiarygodna witryna jest przyszykowana dla miłośników tej tematyki. Jeżeli zaliczasz się do nich, to kliknij na tego typu link.

Wiele z tych, które możemy dostać na rynku, choć posiadają wiele mikroelementów, niestety, podobnie jak inne pożywienie, zakwasza nasz organizm. Co w takim przypadku robić? Jak obronić się przed chorobami?

Jedyną naprawdę pożyteczną wodą dla naszego organizmu jest woda jonizowana alkaliczna. Dlaczego akurat taka? Przeróżne badania, przeprowadzane w wielu państwach na świecie, potwierdzają, że przyczyną wielu chorób jest zakwaszanie organizmu. A przecież, w środowisku alkalicznym nie jest w stanie się rozwijać jakakolwiek choroba. Dlatego picie wody jonizowanej to najlepsza profilaktyka. To recepta na wieczną młodość i długie życie w pełnym zdrowiu.

Nawet najlepsze suplementy diety nie pomogą nam, jeżeli nie odkwasimy naszego organizmu. Również zdrowe i pełne pożytecznych mikroelementów produkty spożywcze posiadają wiele kwasów, które później zostają w naszym organizmie. Tylko picie wody alkalicznej pomoże nam nie tylko pozbyć się wszelkich chorób, ale również skutecznie im zapobiegać.