Naprawdę dobre golarki Muhle Razor, czy też znane Edwin Jagger Razor stosują też panowie dbający o brodę

Ostatnio wraca moda na okazały zarost u mężczyzn. Wymyślono nawet konkretną nazwę dla tego rodzaju mężczyzn – lumberseksualni. Nazwa pochodzi z angielskiego słowa, które oznacza w naszym języku „drwal”.

akcesoria do golenia
Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
Broda od dawien kojarzy się z męskością i siłą. Dla wielu mężczyzn jest oznaką poważnego dorosłego na życie, męstwa i bez wątpienia ma służyć przekonaniu do tego także płci żeńskiej. Panie kochają lub nieznoszą zarostu i nie ma sensu poddawać się jakiejkolwiek statystyce. Wiele z nich uważa, że mężczyźni z brodą są dużo bardziej atrakcyjni, niż panowie z gładko ogoloną twarzą. Są bardziej tajemniczy, uwodzicielscy i przez to również bardziej męscy. I tak jak kobiety starają się manifestować swoją kobiecość poprzez dobór konkretnego stroju czy make-upu, tak panowie swoją męskość lubią akcentować właśnie brodą.

Zarost nie musi być duży, może być ledwo widoczny bądź z kolei sięgać aż po tors. Współczesne możliwości jeśli chodzi o golarki i różnego typu środki jak żele do golenia czy pianki są tak duże, że praktycznie można zaprojektować na swojej twarzy prawdziwe cuda. Są mężczyźni, którzy specjalnie strzygą brodę, układają ją, modelują, by uzyskała ona pożądany kształt i nabrała wyrazu.

akcesoria do golenia
Autor: The Cookiemonster
Źródło: http://www.flickr.com

Istnieją nawet specjalne zakłady dla brodatych, w których strzyże się i trymuje męski zarost. Więcej na

Na pewno zadbanie o faktycznie piękną brodę nie jest takie proste. Błędne jest myślenie, że mężczyzna, który ma większy zarost, niewiele musi robić i zaniedbuje swoją twarz. Atrakcyjna broda wymaga na pewno lepszej pielęgnacji niż wygolona twarz. Również trzeba ją strzyc, podcinać czy golić. Stosuje się do tego naprawdę fachowe golarki Muhle Razor, czy też równie popularne Edwin Jagger Razor bądź podobne produkty . Jednym słowem nie jest tak, że brodaty mężczyzna, może zupełnie sobie odpuścić. Wręcz musi być mocniej zdeterminowany, aby pielęgnować swoją twarz, w innym przypadku może narażać się na nieprzyjemne opinie, gdy jego broda będzie nieestetycznie wyglądać.

Nie ma wątpliwości, że broda zmienia wygląd mężczyzny i jest jednym z najczęściej stosowanym zabiegów, jeżeli mężczyzna chce coś zmienić w swoim wyglądzie. Broda może dodawać lat, powodować, że mężczyzna wizualnie wygląda interesująco i tajemniczo. Dlatego nadal jest i jeszcze z pewnością długo będzie modna.