Napój alkoholowy na prezent -

Czy i kiedy przynoszenie alkoholu w prezencie jest niezłym pomysłem, w jaki sposób dawać napój alkoholowy oraz przede wszystkim – który alkohol na podarek wybrać? Kiedy więc mym zdaniem można darować trunek w prezencie? Na ślubie – nierzadko para młoda bez ogródek podpowiada, że miast kwieci preferowałaby wino, kiedy ktoś szczególnie zainteresowany jest trunkami – przykładowo miłośnikowi whisky można ofiarować jakąś ciekawą butelkę, w charakterze podziękowania – jednakże tutaj bym uważał, bowiem niektórzy mogą odebrać próbę podarowania trunku jako łapówkę.

alkohole
Źródło: pixabay.com
Alkoholem dziękujemy sobie za jakiekolwiek drobne grzeczności – dla przykładu znajomy pomógł mi zainstalować kredens w kuchni więc w ramach podziękowania podaruję mu butelkę alkoholu lub czteropak browaru. To jest w porządku. Gdy oprócz alkoholu dajemy coś jeszcze – dla przykładu cytrynówka jest dodatkiem do książki, ofiarowanej w prezencie, jeśli dajemy trunek własnej produkcji – przykładowo estetyczną flaszkę wina, która stała w domowej piwniczce parę lat i jest oryginalna, gdy wybieramy się do kogoś, kogo absolutnie nie znamy.

Zdarzają się czasami podobne sytuacje – na przykład idziesz pierwszy raz do rodziców swojej drugiej połówki, nie znasz ich jeszcze, natomiast z pustymi rękami iść nie wypada. Mamie ofiarujesz kwiecia, tacie butelkę i nikt nie powinien obrazić się. Albo inna sytuacja: znajomy wkręca cię na imprezę do swych przyjaciół, nie znasz ich , a to akurat mogą być imieniny, przeto kupujesz butelkę alkoholu – raczej się nie zmarnuje. Ażeby nie popełnić niezręczności, raczej nie dawaj trunku w prezencie: damie w ciąży jak też młodej mamie.

Czy zamieszczony tu tekst wydaje Ci się interesujący? Chcesz poznać sporo treści na podobny temat? Więc idź tu kruszarki do lodu i przeglądnij nowy opis.

Nie będzie mieć z niego pożytku.

Babcia także raczej nie (choć są i takie, co wychylą entuzjastycznie dobre winko bądź kieliszek nalewki), z dziadkami bywa różnie – wiele zależy od wieku. Komukolwiek, kto nie ma osiemnastu lat – ewidentna oczywistość, ale powtórzyć warto. Komukolwiek, o kim wiesz, iż nie pije wiele, nie lubi bądź nie może pić. Każdy ma podobnych znajomych, dla nich napój alkoholowy w prezencie to szczególnie bezsensowny pomysł. Komukolwiek, kto ma problemy z alkoholem – tak, tak, nawet pośród osób w grupie wiekowej 18-27 bywają tacy, którzy już piją za dużo i przyniesiona im w prezencie nalewka cytrynowa nie będzie najrozsądniejszym pomysłem.