Najodpowiedniejsze kremy na każdą porę roku.

Jako, że są kosmetyki wielofunkcyjne, czyli takie których używają wszyscy, wykonamy dzisiaj mały przegląd przez te najbardziej lubiane. Jak nie trudno się domyślić chodzi o krem do rąk a także krem do twarzy. Spadki temperatur, suche powietrze w nagrzewanych pomieszczeniach, a do tego wiatr i mróz, czy działania promieni słonecznych – o nadchodzącej zimie czy lecie w pierwszej kolejności przypominają nam ręce oraz twarz.

Pod wpływem wyszczególnionych wyżej elementów skóra staje się przesuszona i matowa. Bez prawidłowej pielęgnacji podrażniona skóra zaczyna pękać, aż zaczerwienieniom towarzyszą malutkie ranki.

kosmetyki
Autor: Shaun Fisher
Źródło: http://www.flickr.com

W przypadku kremu do twarzy – jak zwykle, zakup uzależniony jest od wartości produktu, a ta jak wiadomo jest niezwykle różna. Krem doskonale nawilżający Aquasource Biotherm to krem-żel do cery normalnej oraz mieszanej, który obejmuje wyjątkowe związanie wody komórkowej, czystego Planktonu Termalnego i dodatkowo >> OKWineBar Mannozy w celu całkowitego nawilżenia paru warstw komórkowych skóry. Jego cena to 169 zł. Następne nawilżające kremy do twarzy to trochę tańsze (99 zł) kremy do twarzy skutecznie nawilżające na dzienną porę Dr Irena Eris. Ich oryginalny kompleks 24H Hydro Term Complex intensywnie nawilża skórę na poziomie komórkowym i beautikon.com:dodatkowo tworzy działającą hydro-aktywną, drobną powłokę zabezpieczającą przed wysuszeniem. Kolejnych , godnym uwagi nawilżającym kremem to A THERAPY – krem skutecznie nawilżający z działającym hydro kompleksem i kwasem hialuronowym. Jest bogaty w składniki nawilżające i zabezpiecza przed przesuszeniem i także likwiduje nieprzyjemne uczucie ściągnięcia skóry, przywracając jej elastyczność (23 zł/50 ml).

Przechodząc do artykułów do rąk dobrze jest wspomnieć o takich kremach jak: Ochronny krem do rąk Oillan, który wydaje się wyśmienitym rozwiązaniem dla posiadaczy skóry drażliwej bądź łuszczącej się. Krem mieści w sobie intensywnie nawilżający ekstrakt z alg antarktycznych jak również ochronny i wygładzający olej parafinowy. Koszt: 5,90 zł/50 ml, także z linii AA koncentrat do rąk ubogacony natłuszczającym masłem shea, uśmierzającą allantoiną i służącymi paznokciom biotyną i dodatkowo witaminą E. Cena ok. 10 zł/100 ml. Przeczytaj więcej: blog.

Tak samo krem do twarzy jaki i krem do rąk powinien być odpowiednio dobrany do naszej cery. Jeśli dostrzeżesz, że z Twoją skórą dzieją się wątpliwe rzeczy, powinno się natychmiast odstawić kosmetyk i dodatkowo skontaktować się z lekarzem .