Na ile skuteczna jest mezoterapia? – przeczytaj więcej w tym artykule

Mezoterapia poprawia stan skóry oraz powstrzymuje łysienie. Jest to zabieg, jaki nie jedynie kuruje skórę, ale też odmładza ją i zapobiega niektórym problemom natury estetycznej. Zabiegi takie stosowane są w leczeniu napięć mięśniowych. Mezoterapia jest też wykorzystywana w zabiegach antycellulitowych.

Mezoterapia – na tej stronie – Wrocław polega na wprowadzeniu wprost do skóry właściwego preparatu zawierającego substancje regenerujące. Zależnie od problemu są to witaminy, kwas hialuronowy, albo związki glikozaminoglukanów. Po raz pierwszy zrealizowano ją w
www.dermamed.com.pl/mezoterapia-beziglowa/
Autor: 123rf
Źródło: 123rf

1952 roku – wtenczas to francuski doktor Michael Pistor próbował z jej pomocą zlikwidować niedosłuch u pacjenta. I chociaż się to nie udało, to jednak zabieg przyniósł obiecujące konsekwencje: zredukował ból jak też szumy uszne. W latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku zabiegi owe wykorzystywano w przypadkach rozlicznych innych dolegliwości: żylaków, migren, a również w kuracjach dermatologicznych, takich jak kuracja łysienia plackowatego oraz łuszczycy. Rozkwit tej metody nadszedł niedawno, wespół z rozwojem medycyny estetycznej.

Aktualnie zabieg mezoterapii jest podstawą wielu kuracji oraz znajduje się w ofercie wielu gabinetów. Choć nie jest zabiegiem chirurgicznym, to jednak mogą go realizować wyłącznie medycy – przeważnie dermatolodzy a także doktorzy medycyny estetycznej – gabinet dermatologii estetycznej wrocław. Wymaga on bowiem nie tylko zwinnych dłoni i dokładności w dozowaniu preparatu, jaki jest stosowany w konkretnym przypadku, ale także bardzo szczegółowej znajomości ludzkiej anatomii.

Co kuruje mezoterapia Wrocław? Zabiegi mezoterapii wykorzystywane są zarówno w medycynie konwencjonalnej, jak też estetycznej. Wskazaniem do zabiegów są: nerwobóle, schorzenia degeneracyjne stawów, urazy powstałe w efekcie praktykowania sportu. Jednakże mezoterapia kojarzy się przede wszystkim z medycyną estetyczną, gdzie przeprowadzana jest zarówno do prewencji, jak i leczenia niektórych zmian skórnych, czy zminimalizowania skutków mijającego czasu. Wskazaniem są: drobne zmarszczki na twarzy, trądzik, odwodniona skóra twarzy, rozstępy, wypadanie włosów.
Jak znaleźć gabinet medycyny estetycznej proponujący tego typu zabiegi? To nic trudnego, starczy w przeglądarkę wbić hasło: dermatologia estetyczna Wrocław.