Musimy dbać o własny wygląd

Każdy chce wyglądać jak najlepiej, a co się z tym łączy wydajemy dużo oszczędności na odpowiednie kosmetyki i zabiegi, które mają nam w tym dopomóc. Odpowiednie kremy, maseczki, peelingi to wszystko wykonujemy regularnie, chcąc aby nasza cera jak najdłużej wyglądała młodo, jędrnie i elastycznie. Co ważne, to od czasu do czasu umiemy przeznaczyć naprawdę ogromne pieniądze na kremy, ale czy na pewno wciąż korzystamy z tego co najlepsze?

Kosmtyki do ciała i twarzy
Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystkie kremy muszą być rzetelnie sprawdzoneNa rynku istnieje bardzo wiele producentów kremów do twarzy, co sprawia, iż od czasu do czasu trudno jest nam się zadecydować, które z nich są najlepsze. Trzeba powiedzieć, iż zanim dotrą one na rynek do kontrahenta, przechodzą w pierwszej chwili bardzo dużo testów, a to wszystko po to, aby sprawdzić, czy na pewno oddziałują tak wspaniale oraz czy nikogo nie będą uczulały. Lecz czy to oznacza, że najlepsze kremy do twarzy są równocześnie tymi najdroższymi?

Nie zawsze, jak pokazały różne testy niezależnych specjalistów, często jest tak, iż najlepsze rezultaty dają kremy >> kremy do twarzy ze średniej półki, które ani nie należą do tych najtańszych, ani nie należą do tych drogich. Z resztą musimy wspomnieć, że nie cena jest tu najistotniejsza (porady na temat urody i zdrowego stylu życia: http://www.dbam-o-siebie.pl/uroda (np. kliknij, zobacz, sprawdź)/).

Liczy się przede wszystkim składNawet drogi krem nie da wyczekiwanych rezultatów jeśli będzie nieprawidłowo do nas dopasowany. Jeśli posiadamy skórę wrażliwą, to nie możemy nabywać kremu dla cery suchej, oraz tak identycznie jeśli jesteśmy młodymi osobami, to musimy się skupić na kremach, które będą dawały odpowiednią ilość kolagenu w naszej skórze, które będą dbały o to, aby była ona jędrna i elastyczna. Jeśli będziemy wybierać kremy dla osób starszych, które mają działanie przeciwzmarszczkowe, to z pewnością nie jedynie nie otrzymamy pożądanego wyniku, ale jeszcze na dodatek przyspieszymy starzenie się skóry.

Czytanie etykiet jest niezwykle ważneJak widzimy najlepsze kremy, to tak naprawdę te, które posiadają składniki dobre do naszej cery, do młodej skóry muszą mieć wodę, kolagen, elastynę, ale do starszej powinny się w nim znajdować także składniki przeciwzmarszczkowe, szczególnie kiedy już dostrzegliśmy pierwsze zmarszczki pod oczami. Najistotniejsze wciąż jest to, aby wybierać kremy dostosowane do naszego wieku i do potrzeb naszej skóry.

Przekonaj się także jak dbać o swoje zdrowie i sylwetkę: dbam-o-siebie.pl/psychologia/