Modne i wygodnie, czyli bardzo funkcjonalne buty damskie. Poznaj model adidasa tylko dla kobiet

Dla wielbicielek mody, które szanują wygodę, ale uwielbiają chodzić w butach na szpilkach mamy dzisiaj projekt Yoji Yamamoto i firmy adidas. Takie buty można nazywać hasłem najbardziej komfortowych szpilek. Cow nich takiego niezwykłego? Zaraz pokażemy kilka znaczących cech butów sportowych na obcasie.

Szpilki damskie
Autor: DenisDenis
Źródło: http://www.flickr.com
Yoji Yamamoto, japoński projektant i firma adidas wspólnie wykreowali markę Y-3. Kolekcje udostępniane przez nich na rynek mogą łamać stereotypy i zacierać granice między tym co w trendach a tym co komfortowe. Tym razem zaprojektowali najbardziej komfortowe buty sportowe na obcasie. Kultowy model okrzyknęli Torsion Heel. Buty te zespalają w sobie komfort butów sportowych i styl szpilek. Dzięki wprowadzonej w nich technologii adiPRENE, które daje się w butach przeznaczonych do biegania, szpilki dobrze amortyzują stopę podczas chodzenia.

adiPRENE to system minimalizujący stan zmęczenia stóp. Jest używany raczej w butach do biegania, gdzie dobra amortyzacja jest zwłaszcza wymagana. System w podeszwie adiPRENE pozwala także lepsze wybicie i niweluje ryzyko nabawienia się kontuzji. adiPRENE to sprężysty materiał, zamieszczany w przedniej części buta, co nadaje większą dynamikę każdemu krokowi. Zastosowanie tej technologii w obuwiu dla kobiet, szczególnie w szpilkach jest bardzo trafnym rozwiązaniem, gdyż każda kobieta, która chodzi w szpilkach, może mieć kłopoty z bólem poduszek podpalcowych. Sprawdź więcej: cudowne buty dziecięce gorzów wielkopolski.

W tych szpilkach dzięki zastosowaniu systemu adiPRENE nie ma to miejsca. Szpilki posiadają dość wysoki obcas, 9 centymetrów, ale dzięki zastosowanemu systemowi Torsion, przednia i tylna część stopy może poruszać się niezależnie od drugiej, co pomaga zapewnić znaczna stabilność. Zobacz: buty dla dzieci w bielsku-białej.

Buty można otrzymać w dwóch wersjach barwnych – czarne oraz kolorowej z neonowymi wstawkami. Zostały zrobione z lakierowanej skóry z elementami nylonu i siateczki. Jeśli więc marzą nam się modne buty damskie z prawdziwego zdarzenia to prezentowany model na pewno zachwyci nawet najbardziej wyszukane wielbicielki mody.