Mezoterapia stosowana- a więc metoda hamowania powstawania zmarszczek

Obecnie, kiedy tak wielką rangę przywiązuje się do wizerunku, co chwilę powstają nowatorskie metody poprawy wizerunku. Jedną z modnych ostatnio strategii poprawiania wyglądu cery jest mezoterapia. Procedura ta znakomicie opóźnia starzenie się i formowanie zmarszczek.

Serią zabiegów można wygładzić kurze łapki i polepszyć jakość cery. Zabieg ten nawilża ją, zagęszcza, napręża i wydłuża efekty innych zabiegów estetycznych. Pomaga pokonać cellulit, zmniejszyć rozstępy, a nawet napiąć skórę na brzuchu i ramionach. To też genialna broń w walce z wypadaniem włosów. Niekiedy efektywnie stopują łysienie.

kobieta, zmarszczki
Autor: 123rf
Źródło: 123rf

Substancje do zabiegów mezoterapii twarzy, szyi i dekoltu zawierają w swoim zestawie głównie kwas hialuronowy – (przejdź do strony) i różne indywidualnie dobrane składniki takie jak witaminy A, C, E czy w substancje czynne pochodzące z alg, bądź zielonej herbaty. Kwas hialuronowy który jest głównym składnikiem koktajli jest także związkiem naturalnie występującym w naszej skórze. Kwas hialuronowy to jeden z czynników, które pełnią funkcję cementu zapełniającego powierzchnie miedzy komórkami.

Dodatkowo dostarczane do skóry przy pomocy mezoterapii witaminy przesyłają całą założoną aktywność. Dzięki bezpośredniej drodze podawania witaminy nie oksydują się i są w wielkości wystarczającej do wywołania zakładanych procesów takich jak podniesienie produkcji kolagenu. Usieciowany kwas hialuronowy wykorzystywany jest przez fachowców medycyny estetycznej do wypełnień i modelowania twarzy. Nieusieciowany, z krótszymi ciągami cząsteczek, do rewitalizacji skóry.

kobieca twarz
Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Koktajle do mezoterapii opierają się na wielowarstwowych liposomach, które w rzeczywistości głębiej i skuteczniej są w stanie przesyłać substancje aktywne w głąb skóry. W zależności od potrzeb i problemu można wybierać gotowy koktajl kosmetyczny dedykowany do rozwiązania konkretnego kłopotu istoty estetycznej- polecane koktajle do mezoterapii.

Jest to specjalistyczna mieszanina czynnych pierwiastków, która działa szybko i efektywnie, oferując fenomenalne wyniki po każdym zabiegu.Ze względu na możności i wyniki finalne mezoterapia jest jednym z głównych zabiegów stosowanych w medycynie estetycznej.