Kreatywne kolorowani do drukowania

Kolorowanki dla dzieci nie od dziś są codzienną formą spędzania czasu. Wielu opiekunów jednak zastanawia się czy ta forma bawienia się jest dla ich pociech odpowiednia, czy wspomaga ich właściwy rozwój i wspiera naturalne mechanizmy uczenia się dzieci.

Dzieci, chłopcy i dziewczynki
Autor: iStock
Źródło: iStock

Kolorowanki a edukacja
Malowanki dla dzieci to nie tylko doskonała zabawa i najlepszy pomysł na spędzenie wolnego popołudnia z dzieckiem w deszczowe dni. Badania pokazały, że dziecko malując rozwija swoją wyobraźnię i zdolność kreatywnego rozumowania. Malowanie to idealne wsparcie w nauce pisania, bowiem rozwija grafomotorykę ręki dziecka. Po za tym dzieci kolorując poznają kolory, uczą się nazywać różnorodne obiekty, części ze przyrody i zjawiska natury.

Kolorowanki do drukowaniaTeraz największym źródłem w poszukiwaniu malowanek dla dzieci został Internet. W sieci można znaleźć wiele stron oferujących darmowe kolorowanki do druku z ukochanymi bohaterami dzieci (akcesoria dla niemowląt) z baśni i książek. Jak jednak wśród tak dużej ilości stron oferujących Kolorowanki online, odnaleźć te wartościowe? Należyty dobór kolorowanek dla dzieci może sprawić, że dziecko szybko pozna literki, nauczy się liczyć i pisać. Powinno się poszukać oryginalnych kolorowanek z otwartymi zadaniami. Dzięki takim otwartym pytaniom, dziecko staje się współtwórcą kolorowanej historii i łączy wiedzę, którą już ma z wymyślaniem rzeczy nowatorskich. Takie nowatorskie kolorowanki dla maluchów w naturalny sposób dostosowują się poziomem trudności do poziomu wiedzy i biegłości dzieci. Na koniec zawsze powinno się porozmawiać z dzieckiem o tym, co przed momentem narysowało. Dziecko uczy się wówczas nazywać swoje emocje.

Źródło: http://www.bazgroszyt.pl