Korygujące zabiegi dermatologiczne

Aktualnie istnieje wiele możliwości, aby poprawić niedoskonałości naszego wyglądu. Medycyna estetyczna postępuje bardzo szybko i proponuje nam mnóstwo różnych zabiegów umożliwiających poprawienie stanu skóry, usunąć różnego rodzaju defekty czy zmienić to i owo. Zabiegi tego typu są raczej drogie, lecz nie mają zwykle zaporowych cen i możemy sobie na nie pozwolić.

Zazwyczaj wybieranym zabiegiem jest fotodepilacja. Z wykorzystaniem fal świetlnych właściwie dobranej długości dokonuje się zniszczenia cebulki włosów, zatem zabieg taki daje trwały efekt. Im bardziej ciemne i grubsze włosy tym jest to prostsze, lecz obecny postęp technologii i nowe sprzęty dają możliwośc by wykonywać tego rodzaju zabieg także na cieńszych i jaśniejszych włosach. Średnia cena pojedynczego zabiegu to około 100 złotych. Najczęściej przeprowadza się go pod pachami, na nogach, usuwa się też owłosienie na twarzy, a mężczyźni często chcą zlikwidować w taki sposób nieestetyczne owłosienie z pleców. Podczas zabiegu czujemy niewielki dyskomfort, osoby wrażliwsze mogą czuć ból, lecz zawsze mamy możliwość skorzystania z kremu znieczulającego i lodowych okładów. Fotodepilację musimy powtórzyć kilkukrotnie żeby włosy nie odrastały.

Równie często przeprowadzanym u pań zabiegiem jest mikrodermabrazja (kontynuuj czytanie).

Czy omawiany temat Cię fascynuje? Jeśli pragniesz uzyskać uzupełniające informacje odnośnie tego zagadnienia, to odwiedź proponowany artykuł (http://salon4you.pl/project/zabiegi-na-cialo-dermomasaz/).

To mechaniczne złuszczenie naskórka, pobudzające komórki do pracy i polepszające kondycję skóry. Czasem nawet po przeprowadzeniu mikrodermabrazji znikają płytkie zmarszczki, lecz głównym jego celem jest nadanie skórze lepszego wyglądu, pozbycie się niewielkich przebarwień i zmian. Ostatnio zabiegi te coraz częściej wykonuje się wykorzystując laser. Dzięki temu dotrzeć możemy do głębszych warstw skóry, cała procedura jest krótsza i skóra szybciej się goi. Trzeba bardzo uważać przez kilka dni, nie wolno wystawiać skóry na słońce. Dobrze jest przez kilka dni unikać słońca, używać nawilżających kremów z wysokimi filtrami, bo inaczej mogą grozić nam przebarwienia i cały efekt zabiegu na nic.

wellderm - logo
Autor: Wellderm
Źródło: Wellderm

Kolejny często wykonywany zabieg to zamykanie naczynek. Niewielkie poszerzone naczynka da się zamknąć laserem, większe używając odpowiednich preparatów chemicznych – to tak zwana skleroterapia. Rezultatem zabiegu jest obkurczenie naczynek i spowodowanie ich zamknięcia, przez co znikają ze skóry nieestetyczne czerwone czy fioletowe kreski.

Problemem dla sporej ilości pacjentów są tez blizny. Usuwanie blizn to zabieg nieco bardziej skomplikowany, ale również można go wykonać laserowo. Dopiero przy większych zmianach wykonuje się go chirurgicznie. Jakiego typu rozwiązanie będzie dla nas najodpowiedniejsze – o tym w każdym wypadku decyduje lekarz po rozmowie i dokładnym obejrzeniu zmiany. Dermatologia estetyczna to nie tylko zabiegi mające na celu pozbywanie się defektów. Możemy także na przykład poprawić wygląd powiek, wypełnić zmarszczki czy zdecydować się na powiększanie (strona internetowa powiększanie penisa gdańsk) ust (link). Zabieg trwa chwilę, efekt utrzymuje się dość długo – czasami nawet półtora roku – to jest zależne od wykorzystanych wypełniaczy oraz od naszego organizmu. Nie da się określić tego dokładnie.

Zabiegi medycyny kosmetycznej pozwalają nie tylko na poprawę wyglądu. Zwykle dzięki małej zmianie nabieramy pewności siebie, nasza samoocena jest wyższa i o wiele lepiej się czujemy. Jeśli wybierzemy wysokiej klasy klinikę nic nam nie grozi.