Każdy z nas ma święte prawo do ochrony osobistej!

Każdy człowiek musi czuć się mocno bezpiecznie: co do akurat tego trudno mieć jakieś wątpliwości – czy jednakże ludzie w Polsce mogą czuć się bezpiecznie? Zasadniczo nie żyjemy w niebezpiecznym państwie: naturalnie po zmroku nie jest kolorowo, lecz nawet typowe łódzkie osiedla mieszkaniowe raczej nie są ostoją przestępczości. Choć wiadoma sprawa, że ciężko czuć całkowitą beztroskę: zwłaszcza jeżeli jakoś tam zwykliśmy wyróżniać. Niektórzy osobnicy nie są zaczepiani, lecz nie każdy wzbudza „estymę”.

nauka samoobrony
Autor: roanokecollege
Źródło: http://www.flickr.com
Co w takim razie polecić chcącemu poczuć się bezpieczniej? Może broń? No cóż, pistolet to niewątpliwie kiepski wybór: głównie dlatego, że zdecydowana większość osób kompletnie się nie nadaje do używania broni.

Byłoby sporo więcej szkód, aniżeli pożytku. Może kubotan, czyli wywodząca się z dalekowschodniej Japonii broń, dzięki to której samoobrona pewnie nie będzie stanowić dla nas bardzo dużego wysiłku? Naturalnie tą bronią trzeba potrafić się posługiwać, lecz bądź co bądź to raczej nie może być ogromny problem, ponieważ jak to się mówi: trening czyni mistrza.

gaz pieprzowy
Autor: Lauri Rantala
Źródło: http://www.flickr.com

To bardzo dobrze, że na tę broń, która służy nam wyłącznie do samoobrony ogólnie nie potrzebujemy pozwolenia. Można być 100% przeciwnikiem broni, ale jakby nie patrzeć podstawowym prawem każdej osoby jest prawo do wolności. Jeżeli ktoś jest dorosły, ciężko zakładać, iż ktokolwiek ma prawo do tego by chociażby spróbować odebrać mu prawo do wolności.

Miejmy nadzieję, że w naszym społeczeństwie większość to będą ludzie, którzy bardzo liberalnie podchodzą do świata. Bo inna postawa jest najzupełniej nie do akceptacji!

Każdy tak czy siak ma święte prawo (sprawdź implanty Łódź) do głoszenia każdej głupoty, lecz jeżeli ktoś chciałby odebrać komuś święte prawo do samoobrony, nie postępuje dobrze.

W którym miejscu, należy jeszcze poruszyć tę kwestię, tak naprawdę warto kupować takie akcesoria, które są wymagane do odpowiedniej samoobrony?

No cóż, jeżeli jakiegoś czytelnika mocno zaciekawiły kubotany albo kamizelka taktyczna ma spory wybór, praktycznie przez nic nieograniczony. Ulubione miejsce to naturalnie wirtualny sklep militarystyczny. Bądź co bądź sklepów internetowych z militariami, produktami potrzebnymi do samoobrony jest całkiem sporo.