Karta przeżycia – w jakich sytuacjach może być przydatna i jakie są korzyści z jej posiadania?

Survival to świetny pomysł na spędzanie wolnego czasu oraz idealna alternatywa dla weekendu w mieście. Co należy zabrać ze sobą na taki wypad? Z pewnością niezastąpiona może okazać się popularna karta przeżycia! Jej wymiary są bardzo małe, zarazem karta przeżycia posiada wszystkie konieczne funkcjonalności do zajmowania się survivalem.

Survival
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Do funkcji karty survivalowej zaliczamy: otwieracz do puszek, otwieracz do butelek, klucze do śrub w (najczęściej w czterech duże (nasz serwis www) pięciu rozmiarach), śrubokręt, ostrze do przecinania twardych rzeczy, przyrząd pozwalający określić kierunek. Niewielkich rozmiarów karta survivalowa zwana też kartką multitool (karta surwiwalowa – najlepsza na prezent!), nadaje się do przechowywania w portfelu, dzięki czemu zawsze możemy ją mieć przy sobie w razie groźnych sytuacji.

Narzędzie zapewnia maksymalne wykorzystanie powierzchni płytki, co na pewno jest dużym plusem dla osób, które cenią sobie komfort oraz wielofunkcyjność zastosowania. Karty survivalowe posiadają również otwór do zamocowania sznurka lub – zajrzyj koniecznie – kółka z kluczami. Aby jeszcze bardziej ułatwić noszenie karty, często producenci oferują w komplecie pokrowiec, dzięki któremu jej przechowywanie jest o wiele wygodniejsze.

W większości taka karta przydaję się do obierania owoców i otwierania butelek, ale dla zaawansowanych survivalowców, funkcja noża do przecinania lin, piła i skrobaczka w jednym – to już konieczność! Poza tym karta przeżycia przydaje się nie tylko na ekstremalnych wypadach. Przecież nigdy nie możemy przewidzieć co się nam przytrafi! Jeśli chcemy czuć się bezpiecznie, warto nosić taki przedmiot na różnego rodzaju wyjazdach, wycieczkach, obozach harcerskich lub wozić kartę w samochodzie.

Karta survivalowa jest wielkości karty kredytowej, więc w żaden sposób nie będzie nam zawadzać, za to pomoże w naprawdę różnych sytuacjach, mniej lub bardziej ekstremalnych – gdy zwyczajnie na domówce zapodzieje się otwieracz do kapsli, albo będziemy świadkami wypadku i będziemy musieli przeciąć kawałek ubrania, by udzielić pomoc.

Poza tym karty przetrwania nie są wcale drogie, więc możemy kupić kilka egzemplarzy, by jedną kartę zawsze mieć w aucie a drugą nosić w kieszeni. Gdzie można znaleźć taki gadżet? Chociażby w prawie wszystkich sklepach militarnych, ale również bez problemu można zamówić ją w sklepach online.