Jeżeli znudziła nam się mocna kawa o poranku, to z pewnością znajdziemy mnóstwo napojów, które ją z łatwością zastąpią

Dawniej najpowszechniejszym napojem na początek dnia była kawa. Aktualnie bardzo często zastępujemy ją najróżniejszymi napojami, które także posiadają właściwości stymulujące i są bardzo zdrowe.

Od kilku lat bardzo modna stała się tak zwana zielona kawa. Jest to zwykła kawa, która nie była poddana procesowi palenia. Jest zatem ona naturalnym i ekologicznym napojem. Wielu ludzi twierdzi, iż posiada ona też własności odchudzające – . Warto jednak pamiętać, iż czarodziejskie preparaty nie istnieją. Jeśli nawet zielona kawa przyspiesza metabolizm, to nie sprawi ona, iż nieoczekiwanie zyskamy idealną figurę. Wymagana jest jeszcze właściwa dieta i ćwiczenia fizyczne. Zielona kawa jest więc dobra jedynie wtedy, jeśli pasuje nam jej smak.
Autor: Bruno Roots
Następną bardzo popularną substancją, która zastępuje kawę jest guarana. Ta południowoamerykańska roślina zawiera ponoć więcej kofeiny niż ziarna kawy oraz nie powoduje nerwowości. Bardzo często stosuje się ją w przypadku zmęczenia fizycznego oraz psychicznego – [www]. Mnóstwo osób twierdzi, że jest dobra również na bóle głowy i problemy z pamięcią. Nie każdy wie, ale guarana bywa też używana do produkcji specjalnego typu piwa i chleba. Odnajdziemy ją w wielu drinkach energetycznych. Można ją również przyjmować jako suplement diety oraz jako środek wspomagający odchudzanie. Nie można jednak przekraczać zalecanych dawek dobowych. sklep leclerc Kielce – sprawdź sklep – strona zakupy online Kielce

Jeśli zatem kawa trochę nam spowszedniała lub chcemy spróbować czegoś nowego, to bez problemu odnajdziemy rozmaite napoje, które nam ją zastąpią oraz będą świetnie smakowały.