Jeśli krytycznym okiem popatrzymy na swoje ubrania i zapewne połowę z nich wyrzucimy

Miejmy na uwadze, że cała zawartość naszej szafy niejako odzwierciedla to, jakimi osobami jesteśmy. Jeśli mamy skłonności do tego, by być perfekcyjni, to na pewno na naszych wieszakach panuje porządek, a półki to miejsce, gdzie koszulki leżą równo złożone. Rzecz jasna nie brakuje wśród nas i takich osób, które preferują bałagan i chaos, w którym czują się całkiem dobrze, jednak szafa w pierwszym rzędzie powinna być funkcjonalna, dlatego nie kwestie porządku są w niej najważniejsze, a sama zawartość.

Jeżeli na każdą porę roku mamy w co się ubrać i zarazem czapki zimowe dziecięce, jak i sukienki plażowe można znaleźć wśród sterty naszych ubrań, to możemy być zadowoleni – tak powinno być. Niestety, żeby było naprawdę dobrze, trzeba trochę się namęczyć i wziąć się za porządny przegląd tego, co mamy pochowane na swoich półkach, komodach i w innych miejscach, gdzie przechowujemy ubrania na co dzień i od święta. Z pewnością dobrze zrobimy, jeżeli krytycznym okiem spojrzymy na swoje ubrania i zapewne większości z nich się pozbędziemy.
sukienka
Źródło: www.melanzsklep.pl

Co warto oddać do osiedlowego kontenera z ubraniami? Na pewno to, co od dawna nie zakładaliśmy – sprawdź ciekawe sukienki plażowe. Nie ma co oszukiwać siebie, że coś nam się na pewno przyda, gdyż nieużywanie konkretnych rzeczy jest sygnałem świadczącym o tym, iż nie są nam one potrzebne.

Dzięki porządkom w naszych szafach zyskamy wiele cennego miejsca, w którym to po zakupach ulokujemy nowe rzeczy, jakie ubarwią całą zawartość naszej garderoby. Szare szpilki, czerwony szaliczek, błękitne mokasyny… Wiele jest niebanalnych rzeczy do zakupienia, stąd też znajdźmy dla nich miejsce i zacznijmy na nowo dbać o siebie. Pamiętajmy również o tym, by nie tylko ubrania w centrum naszej uwagi – korzystaj z e-sklepów. Wiedzmy, że również tego typu dodatki, jak zegarki, portfele, walizki podróżne czy paski do spodni również pełnią kluczową rolę w budowaniu naszego wizerunku. W związku z tym starajmy się stawiać na to, co ma najlepszą jakość i dobrze się komponuje z pozostałymi elementami garderoby. Nie bójmy się też pewnej dozy ekstrawagancji, która sprawi, że nasze życie będzie barwniejsze i ciekawsze. Kto powiedział, że moda nie może być przygodą?