Jakie przybory i kosmetyki do golenia są najlepsze

Współczesny facet ma sposobność wyboru wielu kosmetyków takich jak ałun, które pomagają w prostym goleniu. Co powinno się znaleźć w szafce obecnego mężczyzny?

maszynka do golenia

Dobrze jest zacząć od przeglądnięcia szafki w łazience pod kątem kosmetyków. Przeróżne kremy pomogą zatroszczyć się o skórę. W każdym wieku skóra potrzebuje innych składników, przez to jeśli mężczyzna jest np. w okolicach trzydziestki to może kupić kremy dedykowane właśnie dla tego zakresu wiekowego. Co więcej, przy pielęgnacji skóry dobrze jest zaopatrzyć się w balsamy, bo są znakomite do stosowania po goleniu.

Golenie to codzienna czynność wielu mężczyzn. Pragnąć się bardzo dobrze prezentować należy zatroszczyć się o gładkie i dokładne golenie. Jest to ciężkie do osiągnięcia przy zastosowaniu jednorazówek czy plastikowych maszynek kupionych w markecie. Gładką skórę osiągniemy przy użyciu brzytwy do golenia, jednak nie jest to na pewno przyrząd dla niewprawnych rąk. Golenie brzytwą wymaga odpowiedniego treningu, ale daje świetne rezultaty. Tu warto kupić dobry pędzel do golenia.

Inną ciekawą opcją jest klasyczna maszynka do golenia. Jako wkładów używa się tam żyletek. Są one bardzo dobrze wykonane i wytrzymałe. Te maszynki świetnie się przedstawiają – ich stalowe obudowy naprawdę nadają im charakteru.

Przy skaleczeniach dobrze jest zastosować ałun. Pozawala on na szybkie zatamowanie krwotoku. Wiadomo że nawet staremu wydze zdarzy się chwila nieuwagi. W takim momencie warto mieć ałun w pobliżu, gdyż w takich sytuacjach może być nieoceniony.

Rozsądnie jest poświęcić czas swojej szafce i uzupełnić ją w markowe i porządne przedmioty. Można kupić od razu zestaw do golenia i najbardziej przydatne kremy. Inne akcesoria typu droższe kremy czy balsamy możemy dokupywać w czasie. Warto podczas zakupu kierować się nie tylko ceną, ale zwrócić uwagę na jakość. Przecież często raz nabyty sprzęt może służyć przez lata.

Źródło: facetaria.pl