Jaki kosmetyki wybrać? – antyperspiranty oraz cienie do makijażu oczu

Kiedy rozmyślamy o tym, by dobrze wyglądać, musimy po pierwsze pomyśleć o tym, by nie śmierdzieć. Należy najpierw się po prostu umyć, bo same piękne perfumy nie wystarczą. Ale każdy z nas wie, że choć się umyjemy to nasz organizm i tak zacznie wydzielać pot, który może mieć dość nieprzyjemny zapach. Dlatego tak istotne są dezodoranty. Co istotne producenci dezodorantów sprawili, że półki sklepów z kosmetykami są zapełnione różnego typu dezodorantami. Każdy jest w stanie wyszukać coś dla siebie.

cienie do powiek
Autor: Zejneb Abdul Rahman
Źródło: http://www.flickr.com

Wystarczy, że dobrze poszuka. Dodatkowo dobrze wypróbować dezodoranty różnych firm. Ba! Warto również posprawdzać różne dezodoranty tej samej firmy. Może się okazać, że za pierwszym albo drugim razem uda nam się znaleźć ten właściwy dezodorant. A może być również tak, że będziemy musieli kupić sporo różnych dezodorantów zanim trafimy na ten, który będzie nam pasował. To znaczy kupimy taki dezodorant, który będzie niwelował nieprzyjemny zapach i nie pozwoli na to, by na naszych ciuchach powstały plamy potu. Jeśli chcemy świetnie wyglądać musimy nie zapominać, że trzeba zadbać o własną skórę. Ale poza samą pielęgnacją, dobrze pamiętać o makijażu. Bo makijaż na zadbanej skórze świetnie podkreśli naszą urodę. A jeżeli jest to make up na jakieś wieczorne wyjście to należy pamiętać o cieniach do powiek. Wszystkie cienie do powiek mogą stać się skarbnicą dla naszego makijażu. Należy tylko wiedzieć jak z nich korzystać. Jednak, jeżeli za pierwszym razem nasz makijaż oka nie będzie idealny nie musimy się tym martwić, praktyka czyni mistrza. Najlepiej pamiętać o tym, by przed nałożeniem cieni nałożyć bazę pod cienie. Poza tym warto sprawdzić czy cienie się nie sypią.

Jeśli więc mamy nowe cienie, to naprawdę dobrze je sprawdzić w domu, przed wybraniem się na imprezę, by potem nie było niemiłego zaskoczenia. Co do kolorów to na wieczorne spotkanie można postawić na jakieś odważniejsze barwy z błyskiem. Jednak, jeżeli chcielibyśmy używać cieni, w normalny dzień, to sensowniej wybrać matowe, neutralne odcienie. Można postawić na beże i brązy, bo to najlepsze rozwiązanie. Jeśli lubimy mieć mocniej podkreślone oko, to można do tego dorzucić kreskę, ale nie ma, co stawiać na niebieskie albo różowe cienie, chyba, że mamy wolny zawód i nikogo nie będzie kłuć w oczy nasz mocny makijaż oka.