Jaki miejscami okolice Kłodzka zachęcają turystów, najbardziej popularne atrakcje warte odwiedzenia w tym rejonie

Jednym z ciekawszych turystycznie rejonów Polski jest Kotlina Kłodzka. Jej obszar jest niewielki, tak naprawdę w większość miejsc da się łatwo dotrzeć albo rowerem, autem czy przy pomocy dobrze rozwiniętej komunikacji zbiorowej. Lecz jest to obszar bardzo bogaty w najróżniejsze atrakcje przyrodnicze, historyczne i rozrywkowe, że każdego roku odwiedzają go tysiące turystów.

Ziemia Kłodzka jest również miejscem wykorzystywanym w leczeniu różnych chorób, kilka uzdrowisk i blisko trzydzieści sanatoriów najlepiej świadczą o jakości tego regionu. Jedną z najpopularniejszych atrakcji tamtych okolic są Błędne Skały i Szczeliniec w Górach Stołowych. Obie te atrakcje wyglądają jakby były z jakiegoś innego świata, a odwiedzenie ich dostarcza długo pamiętanych wrażeń. Dużo atrakcji znajdą też dzieci, z pewnością chętnie zobaczą one Park Dinozaurów, Jaskinię Niedźwiedzią czy Park Dinozaurów. Z pewnością tym rejonem kraju nie będą zawiedzeni miłośnicy aktywności sportowej, liczne piesze i rowerowe trasy, a zimą trasy narciarskie dostarczą wielu przyjemności i relaksu.

góry
Autor: Erik Wilde
Źródło: http://www.flickr.com

Mimo, że Kotlina Kłodzka nie jest rozległa powierzchniowo, to jednak ilość atrakcji sprawia, że raczej się nie da wszystkiego zobaczyć podczas jednego przedpołudnia. Najlepszym wyjściem na rozwiązanie tego problemu są bardzo liczne kotlina kłodzka noclegi, w jakich da się niedrogo i wygodnie przenocować w czasie zwiedzania tego uroczego miejsca. Baza noclegowa w tym regionie jest dobrze rozbudowana, do wyboru dla turystów będzie sporo kwater prywatnych, hoteli i pensjonatów, więc każdy bez żadnego problemu powinien zarezerwować coś odpowiedniego do wymagań i możliwości finansowych (noclegi w Kotlinie Kłodzkiej).

Generalnie większość noclegów do znalezienia jest w najpopularniejszych miejscowościach, takich jak Kłodzko, Kudowa Zdrój czy Polanica Zdrój. Tam też trzeba się liczyć z trochę wyższymi cenami, więc jeśli ktoś chce trafić na coś tańszego, w spokojnym miejscu, to z pewnością dobrym pomysłem mogą być przykładowo duszniki zdrój noclegi. Miejscowość ta stanowi doskonałą bazę wypadową, a równocześnie gwarantuje przyjemny, wygodny wypoczynek (wejdź na Ruszaj w Polskę)..